Super User

به گزارش خبرساری از قدیمی‌ترین آیین‌های جمعیت امداد دانشجویی امام علی (ع) آیین «کوچه‌گردان عاشق» است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود و امسال نوزدهمین دوره آن اجرا شد .

در این آیین به تأسی از امام علی (ع) که شب‌ها کیسه بر دوش می‌گذاشتند و غذا میان مردم فقیر پخش می‌کردند، هر ساله در شب‌های قدر مایحتاج غذایی یک ماه هشت‌هزار خانواده محروم و آسیب‌دیده را در قالب مردم محروم کیسه‌های غذایی و بهداشتی توزیع می‌شود.

IMG 9443 CopyIMG 9444 CopyIMG 9452 CopyIMG 9455 CopyIMG 9461 CopyIMG 9474 CopyIMG 9479 CopyIMG 9483 CopyIMG 9490 CopyIMG 9498 CopyIMG 9504 CopyIMG 9532 CopyIMG 9533 CopyIMG 9595 CopyIMG 9600 CopyIMG 9604 CopyIMG 9608 CopyIMG 9621 CopyIMG 9633 CopyIMG 9651 CopyIMG 9658 CopyIMG 9678 CopyIMG 9704 CopyIMG 9711 CopyIMG 9744 CopyIMG 9756 CopyIMG 9774 CopyIMG 9775 CopyIMG 9778 Copy

خبر ساری/صادقعلی رنجبر:ما به عصر خشكسالى و كم آبى رسيده ايم و جنگ آب، جدى ترين جنگى است كه مى تواند آينده جهان ما را رقم بزند!
اما در داخل كشور، با الهام گيرى از اتفاقاتى كه اصفهانى هاى صنعت خواه براى استانهاى مجاور رقم زده اند و آنها را در ورطه خشكسالى و كويرزايى قرار داده اند، ايجاد آمادگى در افكار عمومى، مقدمه خوبى براى بازپس گيرى خطيركوه و شش روستاى پيرامونى با سرچشمه هاى آبى ارزشمند از سمنانى است كه امروز بلاى جان مازندران شده است!
ما در حاليكه از عدم تصويب بودجه انتقال آب درياى خزر به سمنان در سال ٩٧ خوشحال بوديم، ناگهان با اين خبر خطرآفرين يعنى تصويب بودجه اى كلان براى احداث سد پينسك سمنان مواجه شديم كه در اصل موجب انحراف مسير سرچشمه هاى تجن و پايان عمر سد شهيد رجايى( سليمان تنگه) خواهد شد!
آب جوهاى سمنانى كه همزمان چند طرح را براى جبران كم آبى از طريق مكيدن شيره هاى حياتى مازندران در مشت دارند، هر روز مثل كلاغ بدخبر قلب مازندران را به درد مى آورند!
دو رئيس جمهور سمنانى بطور متوالى اين موقعيت روانى را برايشان ايجاد كرده كه تا فرصت دارند، طرحهايشان را اجرايى كنند!
از ارتفاعات گلوگاه گرفته تا تا سوادكوه ما در خطر تجاوزات آبى و خاكى سمنانى ها هستيم و امروز مازندران شبيه داستان" رم، شهر بى دفاع" شده كه نه مى تواند به دولت و مديران دولتى اتكاء كند و نه ابزارى براى برون وفت از اين مخمصه ها در اختيار دارد!
اما بهر حال اميد مى رود با ميدان دارى مردم و فرهيختگان و نيز نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراى اسلامى، اين تهديدات متوقف و علاوه بر آن پروژه بازگشت خطيركوه و ... به دامان مازندران پيگيرى شود.
اگر مازندران از اين حالت انفعال خارج نشود، سلسله تجاوزات همسايه ها به اقليم مازندران به پايان نخواهد رسيد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری مازندران گفت که هم اکنون 21 شهر این خطه شمال کشور به دلیل کاهش میزان بارندگی با تنش آبی مواجه هستند.

به گزارش خبر ساری، ذبیح الله ذاکری روز یکشنبه در یک نشست خبری، حفر 17 حلقه چاه جدید،ایجاد یک باب مخزن با ظرفیت 10 هزار متر مکعب و ساخت 5 ایستگاه جدید پمپاژ و مدیریت مصرف را از راهکارهای مهم برای غلبه بر تنش آبی در شهرهای مازندران اعلام کرد.
وی مرمت فرسودگی خطوط انتقال آب و کاهش هدررفت را از دیگر فعالیت های این شرکت برای کاهش تنش آبی در این خطه شمال کشور اعلام کرد.
کاهش مجموع بارندگی در مازندران با وجود افزایش نسبی بارش بهاری در سالجاری طبق گزارش شرکت آب منطقه ای کاهش 62 درصدی روان آب و 50 درصدی آبگیری سد ها را در این خطه شمال کشور به دنبال داشته است.
بنا بر این گزارش از مهر ماه 96 تا 31 اردیبهشت امسال که هشت ماه از سال زراعی را شامل می شود 426 میلمتر باران در استان مازندران بارید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد و نسبت به دوره آماری 30 ساله 16.5 درصد کاهش داشته است.
به گفته ذاکری بیشترین تنش آبی مناطق شهری مازندران مربوط به شهرستان های ساری، قائمشهر، نکاء، بابل ، گلوگاه و بهشهر است.
این مسوول آب در مازندران اتکاء 88 درصد از تامین آب شهری به منابع و ذخایر زیرزمینی و پایین بودن قیمت آب را از چالش های مهم آب در شهرهای این استان برشمرد.
وی قیمت تولید هر متر مکعب آب را برای شهرنشینان حدود 15 هزار ریال اعلام کرد و اظهارداشت که در شرایط فعلی برای هر متر مکعب آب شرب مصرفی، مشترکان 3 هزار ریال هزینه می پردازند.
به گفته وی در دولت تدبیر و امید با ایجاد زیرساخت های مناسب حدود 3 درصد تامین منابع آب از ذخایر زیرزمینی کاهش یافت .


هدررفت 28 درصدی آب 
مدیرعامل آبفای شهری مازندران گفت که هم اکنون 28 درصد از آب استحصالی حوزه آبفای شهری این استان به دلیل فرسودگی خطوط انتقال به هدر می رود.
وی پیش بینی کرد با اجرای طرح های بهسازی خطوط انتقال آب تا پایان برنامه ششم توسعه میزان هدر رفت آب مناطق شهری در این استان به 20 درصد برسد.
ذاکری افزود : حدود یک هزار و 700 کیلومتر ازخطوط انتقال آب شهری در این خطه شمال کشور به دلیل فرسودگی نیاز به بازسازی دارد.
وی اضافه کرد : برای اجرای این طرح حدود 3 هزار و 400 میلیارد ریال اعتبار مورد نیازاست و حداکثر توان برای اجرای این طرح نیز حدود 100 کیلومتر در سال است.
به گفته وی با این روند حداقل 17 سال برای مرمت خطوط انتقال آب فرسوده در مناطق شهری مازندران زمان نیاز است.
مازندران 58 شهر دارد که طبق آمار از جمعیت 3 میلیون و 283 هزار نفری آن حدود یک میلیون و 954 هزار نفر معادل 62 درصد از جمعیت استانی تحت پوشش آبفای شهری قرار دارند.

مازیار ناظمی نوشته به خواست عادل فردوسی پور ، گزارشگر ایران در روسیه تغییر کرده است.

به گزارش خبر ساری،مازیار ناظمی مدیر روابط عمومی وزارت ورزش در اینستاگرامش نوشته نوبت اعزام گزارشگر به جام جهانی این بار باید به محمدرضا احمدی می رسید اما به خواست عادل فردوسی پور ، احمدی که از سوی برانامه ۲۰۱۸ برای اجرا دعوت شده بود، قید حضور در جام جهانی را زد و در تهران ماند تا این سهمیه به پیمان یوسفی برسد. ناظمی البته به طور تلویحی نوشته که این مسابقات حق سرهنگ علیفر بوده که باز هم از او دریغ شده است./خبرآنلاین

۶ میلیون لیتر بنزین از ساری به مناطق چالوس، مشهد، سبزوار و گلستان ارسال شد.

به گزارش خبر ساری، حسینعلی طالبی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری با بیان اینکه بیش از ۱۳ میلیون لیتر نفتگاز از مبدا انبار نفت ساری به مقصد مناطق ساری، چالوس، گلستان و شیروان ارسال شدگفت :که از این میزان۶ میلیون لیتر آن در عرضهفرآورده‌های نفتی منطقه ساری توزیع شد.

وی افزود: در این مدت ۶۳۰ هزارلیتر نفت سفید دراین شهرستان توزیع شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ساری گفت: در تعطیلات رمضان ۱۶ میلیون لیتربنزین درجایگاه‌های منطقه ساری توزیع شده است.

وی افزود: میزان مصرف درمقایسه مدت مشابه پارسال ۸ درصد افزایش داشته است.

اداره دامپزشکی مازندران اعلام کرد که یکی از واحدهای تولید لبنیات استان امسال تاکنون حدود سه هزار کیلو گرم بستنی به آمریکا صادر کرده است .

به گزارش خبر ساری، کد صادراتی برای این مقدار بستنی را کارشناسان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی مازندران با انجام نمونه برداری و آزمایشات لازم بر اساس ضوابط کشور مقصد ، صادر کردند.
این محموله لبنی از طریق مرز آبی بندر شهید رجایی برای شرکت متقاضی آمریکایی ارسال شده است .
مازندران پیش از این هم در سال گذشته چند محموله مواد لبنی به آمریکا صادر کرده بود.
صادرات بستنی از ایران در سال های اخیر افزایش داشته ولی این نخستین باری است که بستنی ایرانی به خارج از قاره آسیا صادر می شود.
بر اساس گزارش گمرک ایران ، پارسال بستنی ایرانی به کشور‌های بحرین، پاکستان، عراق، کویت و گرجستان صادر شد.
پاکستان بزرگ ترین وارد کننده بستنی ایرانی محسوب می شود.
بر اساس آخرین آمار انجمن صنایع غذایی مازندران ، هم اکنون 71 واحد لبنی دارای پروانه با ظرفیت اسمی 2 میلیون و 500 هزار تن در سال در استان وجود دارد.
ظرفیت جذب شیر در صنعت لبنیات ایران پنج میلیون تن است که صنایع استان مازندران به تنهایی ظرفیت جذب نیمی از آن را دارد.
** صادرات 37 کیلوگرم خاویار ایرانی از مازندران
بر اساس اعلام دامپزشکی مازندران در 2ماهه سال جاری پس از صدور مجوز بهداشتی ،37 کیلوگرم خاویار ایرانی با نظارت دامپزشکی صادر شد.
مازندران با داشتن 11 واحد پرورش و 2 واحد تکثیر انواع ماهیان خاویاری ، در زمینه صادرات گوشت ماهی خاویاری و خاویار ایرانی به اتحادیه اروپا نقش مهمی دارد.
خاویار مازندران به کشورهای امارات ، آلمان ، سوئیس ، استرالیا و بلژیک صادر می شود .
مازندران دارای مقام نخست تولید گوشت و خاویار پرورشی در کشور بوده و بزرگترین مزرعه پرورش ماهی خاویاری خاورمیانه در این استان در حال بهره برداری است.

به گزارش خبر ساری،سعید نجاریان رئیس کمیسیون بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر ساری در جریان بیست و چهارمین جلسه این شورا که عصر شنبه 24 خرداد ماه 97 با حضور معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری، شهرداران مناطق سه گانه ساری و اصحاب رسانه و با دستور کار بررسی ایجاد نواحی در شهرداری های مناطق ساری به منظور توزیع هرچه عادلانه تر خدمات برگزار شد، با بیان اینکه قانونگذار بر اساس دستورالعمل وزارت کشور اهداف خود را از ایجاد منطقه، ناحیه و محله به روشنی مشخص نموده اظهار داشت: ایجاد بستر لازم برای نهادسازی در قالب کوچکترین تقسیمات کشوری، ایجاد زمینه افزایش مشارکت شهروندان در مدیریت شهری، تصمیم گیری گروهی موثر و کاهش فاصله میان شهروندان و مدیریت شهری و همچنین انعطاف پذیری و عدم تمرکز اداری و افزایش سرعت و کیفیت خدمت رسانی و کارآمدی از جمله این اهداف است.

وی با بیان اینکه ایجاد نواحی در شهرداری های مناطق در ساری باید به گونه ای انجام شود که هیچ گونه هزینه ای برای شهرداری در پی نداشته باشد، افزود: بر اساس دستورالعمل های موجود، در حال حاضر شهرداری ساری می تواند نسبت به تشکیل سه ناحیه که هدف از ایجاد آنها نیز فقط در حوزه خدمات شهری خواهد بود، اقدام نماید.

نجاریان همچنین با بیان اینکه شهرداری نباید در تعیین ناحیه ها و محله ها از مهندسین و مشاورین غیر ساروی استفاده نماید، معیارهای ذیل را در انجام این طرح مهم ضروری دانست:

1- ماهیت اجتماعی محله در ادبیات معاصر برنامه ریزی و مدیریت شهری باید مورد توجه قرار گیرد.
2- با توجه به این ماهیت اجتماعی، حدود آن نیز باید بر اساس خصوصیات اجتماعی ساکنان آن انجام شود.
3- هویت و احساس تعلق شهروندان به یک محله که در طول زمان شکل می گیرد، باید مهم ترین معیار تعیین حدود محلات باشد.
4- شهروندان با متعلق دانستن خود به یک محله به حدود آن محله هویت می بخشند.
5- مرز هر محله باید آنجایی باشد که افراد ساکن در آن محله خود را متعلق به آنجا نمی دانند نه اینکه ما به اجبار آن را تعیین نماییم.

بیست و چهارمین جلسه شورای شهر ساری با حضور نماینده شهردار ساری و شهرداران مناطق سه گانه و اصحاب رسانه در صحن علنی شورا برگزار شد.

به گزارش خبر ساری ،بیست و چهارمین جلسه شورای شهر ساری با حضور حمید فرزانه نماینده شهردار ساری ،شهرداران مناطق سه گانه و اصحاب رسانه در صحن علنی شورای شهر ساری برگزار شد. در این جلسه اعضای شورای شهر به بررسی طرح شهرداری در خصوص ایجاد نواحی چندگانه در شهرداری های مناطق پرداختند.

در ادامه گزارش تصویری این جلسه را میبینید:

عکاس:مصطفی توحیدیان

IMG 2978IMG 2980IMG 2981IMG 2982IMG 2983IMG 2985IMG 2989IMG 2992IMG 2994
IMG 2997IMG 3002IMG 3008IMG 3010IMG 3017IMG 3019IMG 3031IMG 3040IMG 3044
IMG 3052IMG 3055IMG 3059IMG 3063IMG 3075IMG 3076IMG 3080IMG 3092IMG 3098IMG 3108IMG 3109IMG 3118IMG 3124IMG 3129IMG 3130IMG 3141

مراسم احیای شب و بیست سوم ماه رمضان در حسینیه عاشقان شهرستان ساری برگزار گردید.

به گزارش خبر ساری مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان با حضور مردم شهرستان در حسینیه عاشقان کربلا شهرستان ساری برگزار گردید.

در ادامه گزارش تصویری این مرسام را مشاهده مینمایید:

عکاس: احمد قربانی

IMG 2347 HDTV 1080IMG 2375 HDTV 1080IMG 2408 HDTV 1080IMG 2429 HDTV 1080IMG 2431 HDTV 1080IMG 2460 HDTV 1080IMG 2507 HDTV 1080IMG 2514 HDTV 1080IMG 2534 HDTV 1080

IMG 2342 HDTV 1080IMG 2560 HDTV 1080IMG 2575 HDTV 1080IMG 2579 HDTV 1080IMG 2584 HDTV 1080IMG 2586 HDTV 1080IMG 2590 HDTV 1080IMG 2591 HDTV 1080IMG 2599 HDTV 1080IMG 2603 HDTV 1080

IMG 2550 HDTV 1080

IMG 2614 HDTV 1080IMG 2621 HDTV 1080IMG 2624 HDTV 1080IMG 2637 HDTV 1080IMG 24711 HDTV 1080IMG 25881 HDTV 1080

IMG 2610 HDTV 1080

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در حسینیه های شهر ساری برگزار شد .

به گزارش خبرساری، در شب نوزدهم ماه رمضان مراسم شب قدر با حضور مردم ساری در حسینیه های نعلبندان و شاه خراسان مانند دیگر حسینیه های ساری برگزار شد .

 در ادامه گزارش تصویری این مراسم را میبینید:

عکاس:مصطفی توحیدیان


IMG 2541IMG 2545IMG 2552IMG 2578IMG 2582IMG 2583IMG 2584IMG 2587IMG 2589IMG 2591
IMG 2598IMG 2599IMG 2602IMG 2608IMG 2618IMG 2619IMG 2629IMG 2630IMG 2631IMG 2632
IMG 2634IMG 2636IMG 2639IMG 2642IMG 2643IMG 2644IMG 2645IMG 2649IMG 2652IMG 2653IMG 2655
IMG 2656IMG 2658IMG 2663IMG 2664IMG 2665IMG 2667IMG 2669IMG 2673IMG 2676IMG 2679IMG 2682IMG 2684IMG 2685IMG 2688
IMG 2510IMG 2511IMG 2512IMG 2517IMG 2520IMG 2527IMG 2529IMG 2535IMG 2536IMG 2537IMG 2539

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید