Super User

مديركل پدافند غير عامل مازندران از اجراي ۶۵۳ برنامه درهفته پدافند غير عامل از ۲-۸آبان با شعار«مصون سازي و پايداري كشور با اقدام و عمل به پدافند غيرعامل» و افتتاح اورژانس زيستي بيمارستان امام خميني(ره)ساري ارديبهشت خبر داد.

به گزارش خبرساری و به نقل از شبستان ،سيد يدالله نبوي مديركل پدافند غير عامل استان مازندران امروز(1آبان) در نشست خبري بمناسبت هفته پدافند غيرعامل با اشاره به سياست ها كلي نظام در امور پدافند غير عامل، عنوان داشت: پدافند غيرعامل مجموعه اقدامات غیرمسلحانه اي که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقاء پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می‌گردد، است.

وي به هفته پدافند از 2-8آبان ماه جاري اشاره كرد و گفت: در اين هفته 258رزمايش و مانور در سطح استان، 135رزمايش و مانور در سطح استان با همكاري آموزش و پرورش و بسيج دانش آموزي، 235دوره آموزشي، 14همايش، 15مسابقه فرهنگي و هنري برگزار خواهد شد.

نبوي از اجراي صبحگاه مشترك همراه با سخنراني درخصوص پدافند غير عامل در سه هزار مدرسه استان همزمان با اين هفته خبر داد و افزود: برپايي 9نمايشگاه در سطح استان، افتتاح هشت پروژه با ماهيت پدافند غيرعامل نيز در برنامه هاي هفته پدافند غير عامل جانمايي شده است.

وي به افتتاح پروژه ملي بررسي كيفيت واكسن هاي طيور از قبيل وارداتي و داخلي در مركز بررسي و تشخيص بيماريهاي طيور در منطقه دوك كياكلا با حضور استاندار مازندران اشاره كرد و گفت: نصب ديزل ژنراتور در جويبار، آسفالت جاده دسترسي دوم محمودآباد و پل سفيد، پايش تصويري سيستم كولينك شبكه جديد آب و آتش نيز از برنامه هاي اجرايي هفته پدافند در استان است.

نبوي با بيان اينكه هفته پدافند غیرعامل که از روز يكشنبه دوم آبان آغاز و تا شنبه هشتم آبان ادامه دارد، اظهار داشت: برنامه هاي اين هفته امسال با شعار « مصون سازي و پايداري كشور با اقدام و عمل به پدافند غيرعامل» برگزار می‌شود.

وي گفت: اولین روز هفته پدافند غیرعامل با عنوان اقتدارملي، خودباوري و جهاد علمي نامگذاری شده است که بيش از 50عنوان برنامه در اين روز پيش بيني شده است.

نبوي با اشاره به اينكه سوم آبان روز دوم هفته پدافند غیرعامل با 57برنامه با عنوان مصون سازي سرمايه ها و زيرساخت هاي ملي نامگذاری شده، ادامه داد: سومین روز از هفته پدافند غیرعامل با 58برنامه نام مصون سازي كشور با عمل انقلابي، جهادكبير و مقابله با نفوذ دشمن را بر خود گرفته است.

وي با بيان اينكه پنجم آبان، چهارمین روز از هفته پدافند غیرعامل با 75برنامه با عنوان توانمندسازي جامعه با اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتي نامگذاری شده، افزود: پنجمين روز از اين هفته با 61عنوان برنامه نيز تحت عنوان دفاع جامع، ارتقاء آمادگي با جامعه سالم درمقابله با تهديدات نوين نام گرفت.

نبوي به اينكه ششمین روز از هفته پدافند غیرعامل با 23برنامه با عنوان استاندارسازي، مقاوم سازي زيرساخت ها و سرمايه هاي ملي نامگذاری شده اشاره كرد و خاطرنشان شد: آخرین روز از هفته پدافند غیرعامل با 55برنامه با عنوان مصون سازي كشور با مديريت جهادي و بسيج مردمي ناميده شده است.

وي با بيان اينكه برنامه‌های این هفته در قالب همایش‌ها و نشست‌های تخصصی، تبلیغات و انتشارات، برگزاری دوره‌های آموزشی و رزمایش‌ها، افتتاح و بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی پدافند غیر عامل، برپایی نمایشگاه، تجلیل از فعالان امر پدافند غیرعامل، شرکت در نماز جمعه و... دنبال خواهد شد، از نواخته شدن زنگ پدافند غير عامل ساعت 7و30دقيقه شنبه 8آبان ماه جاري در دبيرستان حضرت وليعصر(عجل الله تعالي فرجه الشريف) ساري خبر داد.

نبوي از ساخت و تجهيز اورژانس زيستي در بيمارستان امام خميني(رحمت الله عليه) ساري خبر داد و گفت: تلاش داريم اين اورژانس تا پايان ارديبهشت 96به بهره برداري رسد.

وي با بيان اينكه قرارگاه هاي زيستي، پرتوي، شيميايي، كالبدي، سايبري، مردم محور و اقتصادي زير مجموعه هاي اداره كل پدافند غير عامل هستند، اذعان داشت: در تمامي مواردي كه دستگاه ها قدرت و توان مقابله و پيشگيري از مشكل و آسيبي را نداشته باشند پدافند غير عامل ورود پيدا مي كند.

مديركل پدافند غيرعامل استان مازندران با اشاره به برگزاري 663هزار و 698نفر ساعت دوره آموزشي پدافند غير عامل از سال92-95دراستان، افزود: برگزاري 440رزمايش پدافند غير عامل در استان، برگزاري 10جلسه شوراي پدافند غير عامل در استان، برگزاري 35جلسه ادواري دبيران كارگروه هاي تخصصي و كميته هاي شهرستاني، برگزاري 71جلسه كارگروه هاي تخصصي و كميته هاي شهرستاني در سطح استان، برگزاري 711جلسه كارگروه هاي تخصصي و كميته هاي شهرستاني در سطح استان، برگزاري 535برنامه محوري در ايام هفته پدافند غير عامل از جمله برنامه هاي انجام شده از سال92-95 به همت اداره كل پدافند غير عامل استان است.

وي ادامه داد: صدور مجوز29طرح ملي از محل بند الف ماده215، بازديد از 102مركز ثقل در سطح استان، برگزاري 31جلسه قرارگاه زيستي استان، افتتاح 379طرح با ماهيت پدافند غير عامل در سطح استان، تشكيل 134خانه هلال روستايي در سطح مراكز دهستان ها و انتخاب اداره كل پدافند غير عامل استان در سال94از ديگر برنامه هاي محقق شده به همت اين اداره كل است.

نتایج رقابت های صبح روز دوم مرحله دوم رقابت های لیگ کشتی باشگاه های کشور مشخص شد.

به گزارش خبر ساری و به نقل از ایسنا ایسنا، مرحله دوم رقابت های لیگ کشتی باشگاه های کشور از دیروز (جمعه) در خانه کشتی شماره 2 تهران آغاز شد و امشب با مشخص شدن تیم های برتر به پایان می رسد.

نتایج رقابت های صبح روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

بیمه رازی 8 – هیأت کشتی قم صفر

سینا صنعت ایذه 7 - فلک الافلاک تهران یک

شهدای مدافعین حرم اندیشمک 7 - فلاک الافلاک تهران یک

سیناصنعت ایذه 6 - هیأت کشتی قم 6

کشتی آزاد:

ستارگان ساری 4، برنده - رعد پدافند تهران 4 (امتیاز مثبت 17 به 15 به سود ساری(

بیمه رازی 8- ستارگان کاشان صفر

همچنین در روز نخست این مسابقات نیز شش دیدار انجام شد که نتایج آن به شرح زیر است:

کشتی فرنگی:

بیمه رازی 8- فلک الافلاک تهران صفر

سینا صنعت ایذه 6- شهدای مدافعین حرم اندیمشک 2

بیمه رازی 8- شهدای مدافعین حرم اندیمشک صفر

هیأت کشتی قم 6- فلک الافلاک تهران 2

کشتی آزاد:

بیمه رازی 6 - رعد پدافند هوایی 2

ستارگان ساری 6- ستارگان کاشان

این رقابت ها به صورت دوره ای برگزار می شود.

فرماندار مرکز استان از مشارکت بیش از 320 هزار نفری مردم ساری در قالب 100 هزار خانوار در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن خبر داد.

به گزارش خبرساری و به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری،احمد حسین زادگان  با بیان اینکه مردم فهیم ساری در سرشماری به روش اینترنتی حدود 60 درصد مشارکت اینترنتی داشته‌اند افزود: در مرحله دوم که از 28 مهرماه آغاز و تا 28 آبان ادامه خواهد داشت ، مأموران سرشماری با مراجعه به منازل افراد با استفاده از تبلت، اطلاعات مورد نظر را از مردم دریافت می کنند که لازم است مردم همکاری مناسب را با این افراد داشته و اطلاعات مورد نیاز را  ارائه کنند.

وی  با اشاره به اینکه هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن برای نخستین بار به دو شیوه اینترنتی و حضوری اجرایی شده است، گفت: نتایج حاصل از سرشماری می‌تواند تصویری از وضع موجود جمعیت، نیازمندی‌ها و توانایی‌های کشور را به نمایش بگذارد.
فرماندار ساری گفت: آن دسته از افرادی که در در مرحله ثبت نام اینترنتی شرکت کرده اند  در هنگام مراجعه مأموران آمار فقط کد رهگیری را  ارائه می دهند و نیاز به ارائه اطلاعات مجدد ندارند.

لازم به ذکر است نخستین سرشماری عمومی نفوس و مسکن ایران در سال 1335 انجام شد. از سال 1335تا 1385 خورشیدی سرشماری عمومی نفوس و مسکن در ایران به موجب قانون هر 10 سال یک بار اجرا می شد.
در سال 1386براساس مصوبه هیات وزیران فاصله زمانی اجرای سرشماری های عمومی نفوس و مسکن از 10 سال به پنج سال کاهش یافت.

صدور ویزای اربعین در ساری آغاز شد.

به گزارش خبرساری و به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمیدرضا گودرزی، سخنگوی ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: صدور روادید عراق برای زائران اربعین از چندی قبل در 4 شهر تهران، اهواز، کرمانشاه و مشهد آغاز شده و روادید متقاضیان در این شهرها در حال صدور است.

وی افزود: از صبح امروز کار صدور ویزا در شهرهای کرج، ورامین، رشت، ساری، تبریز، قم، اصفهان ،شیراز، کرمان، آبادان، سوسنگرد و ایلام آغاز شده است.

گودرزی تاکید کرد: مردم به هیچ عنوان بدون ویزا به مرزها نیایند، چرا که قبل از رسیدن به مرز بازگردانده می شوند.

نتایج دومین روز مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی کشور در ساری مشخص شد.

به گزارش خبر ساری ، دومین روز مسابقات تیراندازی با کمان قهرمانی کشور در ورزشگاه شهدای ساری برگزار شد.
در دومین روز این مسابقات و در رشته ریکرو مردان ، میلاد وزیری از آذربایجان شرقی به مقام نخست دست یافت ، شاهین اسدزاده از تهران دوم شد و رضا آزادگان از چهارمحال و بختیاری در مکان سوم ایستاد .
در رشته ریکرو زنان هم یاسمن سپهوندیان ، آرمیدا قاسمی و مهسا بدخشان همگی از تهران عناوین اول ، دوم و سوم را کسب کردند.
در  ریکرو  170 و در  کامپوند 100 تیرانداز مرد و زن رقابت می کنند .  
این مسابقات فردا در ساری به پایان می رسد و هشت نفر برتر این مسابقات در هر رشته در قسمت مردان و زنان به اردوی تیم ملی دعوت می شوند .

تیم ملی فوتبال جوانان ایران با گل 3 امتیازی ابوالفضل رزاق پور به مرحله حذفی صعود کرد.

به گزارش خبر ساری ، تیم ملی فوتبال جوانان ایران در رقابتهای فوتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جام جهانی با تک گل دقیقه 44 ابوالفضل رزاق پور ستاره مازندرانی خود یمن را از پیش رو برداشت و پس از ژاپن با 5 امتیاز به مرحله حذفی صعود کرد.

تیم ملی جوانان کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی روز دوشنبه و از ساعت 19:45 به مصاف جوانان ازبکستان خواهد رفت.

بر اثر برخورد یک دستگاه خودروی پراید با بیل مکانیکی 6 تن زخمی شدند.

به گزارش خبر ساری و به نقل از باشگاه خبرنگاران ، زکریا اشکپور ،گفت: ساعت 16 امروز یک دستگاه خودروی پراید با بیل مکانیکی قبل از سه راهی لاریم برخورد کردند.

اشکپور افزود: در این حادثه 6 خانم زخمی شدند.

وی گفت: دو دستگاه آمبولانس از پایگاه های اورژانس ولوجا و لاریم به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی اورژانس 115 مازندران افزود: 3 نفر از خمی ها به بیمارستان بوعلی سینا ساری و 3 نفر به بیمارستان امام خمینی (ره) منتقل شدند.

اشکپور گفت: زخمی های این حادثه بدحال نبودند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: تا روز دوشنبه هفته آینده با توجه به استقرار سامانه سرد و پرفشار بر الگوهای سطح زمین هوای استان به‌صورت صاف تا نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبر ساری و به نقل از فارس ، احمد اسدی اظهار کرد: امروز جو  پایداری در آسمان مازندران حاکم بود

وی بیان کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، تا روز دوشنبه هفته آینده با توجه به استقرار سامانه سرد و پرفشار بر الگوهای سطح زمین هوای استان به‌صورت صاف تا نیمه ابری پیش‌بینی می‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران ادامه داد: طی این مدت با توجه به شرایط فصلی و جغرافیایی در برخی مناطق احتمال افزایش ابر وجود دارد که در مناطق غربی استان احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده وجود دارد.

وی یادآور شد: از نظر وضعیت دمایی به‌دلیل استقرار سامانه پرفشار و سرد تغییرات دمایی چندانی نداریم و هوای مازندران کماکان سرد خواهد بود.

وی در پایان گفت: دریای مازندران امروز و فردا به‌صورت موج کوتاه در برخی ساعات نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.

در تصادف دو خودرو با کامیون در جاده ساری کیاسر دو نفر زخمی شدند.

به گزارش خبر ساری و به نقل از باشگاه خبرنگاران ، زکریا اشکپور، سخنگوی اورژانس 115 مازندران  ،گفت: در این حادثه که در ساعت 15:08دقیقه در نزدیکی عبور روستای کسوت، عبور سادات محله اتفاق افتاد یک دستگاه خودرو سواری پراید و یک دستگاه وانت مزدا و یک دستگاه کامیون با شدت با هم برخورد و به حاشیه جاده منحرف شدند.

اشکپور افزود: این حادثه تلفات جانی نداشت و دو آقا 24 و 25 ساله زخمی شدند.

وی گفت: زخمی ها با آمبولانس های پایگاه های اورژانس کلاج خوسه و تاکام به بیمارستان امام خمینی (ره) ساری منتقل شدند.
 
5316183 301
 

برنامه پروازهای فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری را در خبر ساری مشاهده کنید.

به گزارش خبر ساری و به نقل از باشگاه خبرنگاران، پروازهای جمعه از فرودگاه بین المللی دشت ناز ساری به این شرح است.

ورود

خروج

مسیر پرواز

زمان اجرا

01:00

23:30 (روز قبل )

مشهد- ساری

جمعه

6:30

5:30

ساری - تهران

15:00

14:00

مشهد - ساری

17:00

16:00

ساری - مشهد

15:20

14:25

مشهد - ساری

17:10

16:15

ساری - مشهد

20:20

19:20

تهران - ساری

22:30

21:10

ساری - مشهد

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید