Super User

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 97 مجلس شورای اسلامی پلکانی شدن افزایش حقوق کارمندان دولت را در سال آینده از پیشنهادات مهم کمیسیون تلفیق به منظور کاهش فاصله پرداختی برای سال آینده اعلام کرد.

به گزارش خبر ساری، علی اصغر یوسف نژاد روز شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در ساری گفت که براساس این مصوبه پیشنهادی کمیسیون تلفیق، حداقل بگیران تا 18 درصد حقوقشان افزایش خواهد یافت و بقیه نیز به تناسبی که دولت تصمیم می گیرد، افزایش حقوق خواهند داشت.
وی افزود: کارکنانی هم که حقوقشان 50 میلیون ریال یا بالاتر باشد، میانگین افزایش 10 درصدی پیشنهادی دولت برای سال 97 مشمول آنها نمی شود.


** تعیین سقف برای پاداش پایان خدمت کارکنان دولت 
عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی همچنین گفت که براساس مصوبه این کمیسیون از سال آینده، پاداش پایان خدمت کارکنان دولت با هر سقف حقوقی از 2 میلیارد و 500 میلیون ریال فراتر نخواهد رفت.
وی افزود : بر اساس این مصوبه، میانگین حقوق پیش بینی شده برای محاسبه پاداش پایان خدمت کارمندان دولت 80 میلیون ریال است و کارکنانی که در 30 سال خدمت ماهانه 80 میلیون ریال حقوق دریافت داشتند ، تنها 2 میلیارد و 400 میلیون ریال پاداش می گیرند و افراد بالاتر از این سقف حقوقی نیز فراتر از این میزان دریافتی نخواهند داشت.
یوسف نژاد گفت : در شرایط فعلی امکان پرداخت پاداش پایان خدمت برای کارکنانی که حقوقشان بالاتر از 80 میلیون ریال در ماه است ، تا چند برابر 2 میلیارد و 500 میلیارد ریال وجود دارد.
نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندورد در مجلس سقف معافیت مالیاتی را برای کارمندان دولت تا 23 میلیون ریال در ماه و سایر مشاغل را 18 میلیون ریال اعلام کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 97 همچنین گفت که این کمیسیون اجازه افزایش حامل های انرژی را به دولت برای سال آینده نداد.
یوسف نژاد میزان درآمد پیش بینی شده دولت در لایحه از قبل حامل های انرژی را حدود 175 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : مجلس شورای اسلامی از سایر بندهای بودجه ای این درآمد دولت را جبران کرد.


** 570 هزار میلیارد ریال بودجه برای اشتغال جوانان 
یوسف نژاد گفت که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برای سال آینده 570 هزار میلیارد ریال بودجه از محل تسهیلات بانکی برای اشتغال جوانان مصوب کرد.
وی اضافه کرد : 120 هزار میلیارد ریال از این اعتبار از محل ردیف کمیته فنی و اعتباری ، 150 هزار میلیارد ریال از محل سپرده گذاری صندوق توسعه ملی نزدیک بانک ها ، 270 هزار میلیارد ریال از اعتبار بانک ها و 30 هزار میلیارد نیز از محل یارانه ها تامین می شود.
نماینده مردم شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی افزود : دولت از محل این اعتبار پیش بینی کرد تا بتواند یک میلیون اشتغال در سال آینده ایجاد کند.

اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال خونه به خونه مازندران که برای بازی فردا عازم شهر مقدس قم بود در جاده هزار و منطقه آب اسک دچار سانحه رانندگی شد.

به گزارش خبر ساری، اتوبوس حامل اعضای تیم فوتبال خونه به خونه مازندران که برای بازی فردا عازم شهر مقدس قم بود در جاده هزار و منطقه آب اسک دچار سانحه رانندگی شد.

علت تصادف انحراف به چپ و سبقت بدموقع راننده پراید بود که با سرعت عمل به موقع راننده اتوبوس ختم به خیر شد و به هیچ یک از اعضای تیم آسیبی وارد نشد ولی راننده پراید دچار مصدومیت شد که با یک دستگاه آمبولانس روانه بیمارستان شد.

پس از این اتفاق بازیکنان با دو دستگاه اتوبوس بین‌راهی هم اکنون به تهران رسیدند و تا ساعتی دیگر با یک دستگاه اتوبوس راهی شهر مقدس قم خواهند شد.

وضعیت جسمی و روحی بازیکنان در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

یک دانش‌آموز ۱۶ ساله بابلی که قصد گرفتن عکس سلفی از خود بر روی سی‌و‌سه‌پل اصفهان را داشت، بر اثر بی‌احتیاطی از روی پل سقوط کرد.

به گزارش خبر ساری، این حادثه بعدازظهر سه‌شنبه این هفته اتفاق افتاده و این پسر ۱۶ ساله که در قالب اردوی دانش‌آموزی به اصفهان سفر کرده بود، در بیمارستان آیت الله کاشانی اصفهان بستری است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عصر پنجشنبه با اشاره به آخرین وضعیت این پسر دانش‌آموز گفت: این دانش آموز بر اثر سقوط از پل، دچار عارضه ضربه شدید به سر و گردن شده و در زمان حاضر در حالت کُما به سر می‌برد.

کیانوش جهانپور با بیان اینکه بر اساس آخرین اطلاعات، هوشیاری وی نسبت به دو روز گذشته کمی افزایش یافته است، افزود: همه امکانات بیمارستان آیت‌الله کاشانی اصفهان برای بهبود وضعیت این دانش‌آموز بکار رفته است.

وی با اشاره به اینکه این دانش‌آموز اهل بابل است، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی، این پسر ۱۶ ساله در عصر سه شنبه هنگامی‌که عکس سلفی از خود را بر روی سی‌و‌سه‌پل داشت، بر اثر بی‌احتیاطی از یکی از دهانه‌های پل سقوط کرده است.

وی خاطرنشان کرد: علیرضا یوسفی معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و دکتر جوادی یکی از اعضای شورای شهر اصفهان از این دانش‌آموز عیادت کرده و در جریان آخرین وضعیت وی قرار گرفتند.

مهر امسال نیز یک دختر دو و نیم ساله که به همراه والدین خود از سی و سه پل عبور می‌کردند از روی این پل سقوط کرد و جان خود را از دست داد.

پس از آن موضوع نصب نرده و حفاظ چوبی بر روی این پل مطرح شد اما برخی کارشناسان نسبت به آن اعتراض کردند.

بر اساس آخرین اطلاعات چگونگی نصب حفاظ چوبی بر روی پل‌های تاریخی اصفهان در دست بررسی است/ایرنا

اقدامات برای احیا مؤثر بوده و وی هم اکنون در بیمارستان تخصصی قلب فاطمه الزهرا شهرستان ساری بستری و تحت مراقبت می‌باشد.

در فاصله یک هفته از خودکشی رزیدنت روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، رزیدنت زنان این دانشگاه با خوردن تعدادی قرص دیگوکسین (۹۰ قرص گزارش شده است) اقدام به خودکشی کرده و با علائم ضعف و بی‌حالی شدید به بیمارستان مراجعه نمود.

به گزارش خبر ساری،به نقل ازکانال خبری پزشکان ،اقدامات برای احیا مؤثر بوده و وی هم اکنون در بیمارستان تخصصی قلب فاطمه الزهرا شهرستان ساری بستری و تحت مراقبت می‌باشد.

از اولین دقایق این اتفاق، رییس دانشگاه علوم پزشکی در بیمارستان حاضر شده و پیگیر مراحل درمان وی بوده است. 

دوستان این رزیدنت عدم اجازه مرخصی بخش زنان برای مدت ۲۰ روز و کشیکهای مداوم را علت این اقدام وی ذکر کرده‌اند.

نمایشگاهی از آثار هنرمندان ساروی در قالب نمایشگاه گروهی نقاشی " در حال حاضر ! "در نگارخانه هامون برپا شد.

به گزارش خبرساری ، این نمایشگاه که از تاریخ 28 دی تا 10 بهمن در گالری هامون واقع در انتهای کوی لسانی و حاشیه رودخانه تجن برکزار می شود، تعداد 40 اثر نقاشی از 31 هنرمند با تکنیک های مختلف به معرض نمایش گذاشته شد.

IMG 3568 CopyIMG 3569 CopyIMG 3571 CopyIMG 3572 CopyIMG 3576 CopyIMG 3577 CopyIMG 3580 CopyIMG 3586 CopyIMG 3617 CopyIMG 3620 CopyIMG 3625 CopyIMG 3652 CopyIMG 3659 CopyIMG 3661 Copy

به گزارش خبرساری مراسم اولین سالگرد ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور رئیس شورای شهر تهران و استاندار استان مازندران در امام زاده یحیی ساری برگزار شد.

اولین سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور محسن هاشمی فرزند مرحوم هاشمی و اعضای شورای شهر ساری آقایان دکتر سعید نجاریان و عشوری و شمشیربند و مردم ولایتمدار ساری و برخی دیگر از مسئولان این شهر در امام زاده یحیی ساری برگزار شد.

 

IMG 3340 CopyIMG 3378 CopyIMG 3341 CopyIMG 3342 CopyIMG 3347 CopyIMG 3337 CopyIMG 3348 CopyIMG 3357 CopyIMG 3360 CopyIMG 3365 CopyIMG 3366 CopyIMG 3390 CopyIMG 3391 CopyIMG 3404 CopyIMG 3414 CopyIMG 3419 CopyIMG 3428 CopyIMG 3438 CopyIMG 3440 CopyIMG 3441 CopyIMG 3447 CopyIMG 3450 CopyIMG 3454 CopyIMG 3462 CopyIMG 3481 CopyIMG 3495 CopyIMG 3501 CopyIMG 3515 CopyIMG 3532 CopyIMG 3539 CopyIMG 3546 CopyIMG 3550 CopyIMG 3553 CopyIMG 3555 CopyIMG 3559 CopyIMG 3565 Copy

هفته‌ هجدهم لیگ برتر والیبال فردا با برگزاری شش دیدار در شهرهای مختلف کشور آغاز می‌شود که در حساس ترین دیدارپیکان برای صعود به پلی آف به مصاف ساری ۲۱ می رود

به گزارش خبر ساری،در نخستین دیدار در خانه والیبال و از ساعت ۱۵ تیم سایپا تهران میزبان شمس است. سایپا هر چند با نتایج درخشان هود در چند بازی گذشته توانسته به پلی آف صعود کند اما فردا برای انتقام شکست بازی رفت پا به میدان می گذارد.در حال حاضر نارنجی پوشان که در حال‌ حاضر با ۱۲ برد و ۳۶ امتیاز در رده سوم قرار دارند.شاگردان وکلیلی هم در شمس با شش بردی که تاکنون کسب کرده است در رده نهم قرار دارد .
از ساعت ۱۶ در سالن شهید رسول حسینی ساری ۲۱ پذیرای پیکان تهران است. پیکان هفته گذشته پس از رفتن پیمان اکبری بازی اش را برد و حالا برای صعود به پلی آف باید به مصاف ساری برود.پیکان با ۳۲ امتیاز در رده چهارم قرار دارد .ساری ۲۱ رده یازدهم است.
در دیگر دیدار تیم خاتم اردکان به مصاف شهرداری تبریز می‌رود. خاتم در هفته‌ گذشته نیز برابر کاله شکست خورد و در رده هفتم است در مقابل شهرداری تبریز با ۳۷ امتیاز جایگاهش محکم است و به نظر می رسد در بازی فردا مشکلی داشته باشد. ویژگی این دیدار این است که هر نتیجه ای کسب شود در جایگاه دو تیم تغییری ایجاد نمی کند.
در دیگر دیدار همزمان رعد پدافند کاشان قعر جدولی در سالن هفت مهر از شهرداری ورامین رده ششمی میزبانی می‌کند. این دیدار با توجه به رویارویی فرهاد نفرزاده با شاگردان سابقش در تیم شهرداری ورامین به جذابیت‌های بازی می افزاید. رعد پدافند با دو برد در قعر جدول قرار دارد و با هفت امتیاز هیچ شانسی برای صعود به پلی‌آف ندارد. در مقابل، شهرداری ورامین که در هفته‌ گذشته به سختی ساری ۲۱ را شکست داد. امید دارد با کسب پیروزی برابر تیم انتهای جدول و نیز شکست کاله مازندران، به رده پنجم برسد. شاگردان محمد ترکاشوند با ۲۸ امتیاز در رتبه ششم هستند.
تیم شهرداری ارومیه که با 5 برد و 17 امتیاز در رتبه دهم جدول قرار دارد، این هفته در سال غدیر ارومیه از تیم کاله پذیرایی خواهد کرد. تیم ارومیه در سه هفته گذشته مغلوب حریفان خود شده است و پذیرش این موضوع برای مردم ارومیه که علاقه خاص به والیبال دارند، کمی سخت است، بنابراین نماینده ارومیه این هفته باید با دل و جان به میدان برود تا شاید با کسب ششمین پیروزی خود شرایط خود را در جدول بهبود بخشد. از سوی دیگر کاله با 9 برد، 29 امتیاز و یک بازی کمتر در رتبه پنجم جدول است و در ارومیه برای دو رقمی کردن تعداد بردهای خود به میدان می رود.
در دیگر دیدار هفته‌ هجدهم نیز از ساعت ۱۷:۳۰ در خانه والیبال بانک سرمایه صدر جدولی به مصاف هاوش گنبد می‌رود. هاوش هم اکنون با 6 برد و 17 امتیاز در رتبه هشتم است .

اسامی داوران و ناظران هفته هجدهم لیگ برتر والیبال 
تهران، خانه والیبال، ساعت 15
سایپای تهران - شمس
داور اول: محمد شاهمیری، داور دوم: اسماعیل رزقی و ناظر: خلیل یگانه مجد
ساری، سالن شهید رسول حسینی، ساعت 16
ساری 21 - پیکان تهران
داور اول: مسعود ذوقی، داور دوم: داود نافعی، ناظر سازمان لیگ: محمود کشفی و ناظر کمیته داوران: اسماعیل صباغ
اردکان، سالن آیت الله خاتمی، ساعت 15:30
خاتم اردکان - شهرداری تبریز
داور اول: محمدرضا کاویان، داور دوم: وحید پورکاشیان، ناظر سازمان لیگ: محمدحسن خوشدل و ناظر کمیته داوران: احمد بندری
کاشان، سالن هفت مهر، ساعت 16
رعد پدافند کاشان - شهرداری ورامین
داور اول: مرتضی اکرمی، داور دوم: قادر صادقی و ناظر: شهباز صدری
ارومیه، سالن غدیر، ساعت 17
شهرداری ارومیه - کاله مازندران
داور اول: ابراهیم فیروزی، داور دوم: مرتضی علایی و ناظر: حمید حق بین
تهران، خانه والیبال، ساعت 17:30
بانک سرمایه - هاوش گنبد
داور اول: امید فولادی وندا، داور دوم: میثم پارسه و ناظر: سعید درخشنده

اجراهای زنده موسیقی در ساری از سر گرفته شد تا بار دیگر در قبال کمترین امکانات، گزاف‌ترین هزینه‌ها دریافت شود.

به گزارش خبر ساری، اجراهای زنده موسیقی در ساری از سر گرفته شد تا بار دیگر در قبال کمترین امکانات، گزاف‌ترین هزینه‌ها دریافت شود. 

موسسه‌های برگزارکننده کنسرت‌های موسیقی و به‌طور خاص یکی از شرکت‌ها، که بیش از سایرین در این زمینه نقش دارد، علی‌رغم انتقاداتی که نسبت به برگزاری کنسرت در سالن‌های غیراستاندارد سینما سپهر و هلال‌احمر صورت می‌پذیرد، همچنان قصد دارند کنسرت‌های‌شان را در این مجموعه‌ها برگزار کنند و متأسفانه گروه‌های موسیقی را نیز با شرائط خود همراه کرده‌اند، حال با این شرایط سؤال این است با چه استانداردی مبلغ میانگین 100 هزار تومان برای بلیت این کنسرت‌ها در نظر گرفته می‌شود. 

هرچیزی آئین و مقرراتی دارد به‌خصوص موسیقی و کنسرت 

اگر در موسیقی و برگزاری کنسرت قواعد و مقرراتی وجود نداشته باشد، مثل هر حوزه و عرصه دیگرتشتت و بهم‌ریختگی و تحمیل هزینه‌های پرخسارت معنوی و مادی و میدان دادن به فرصت‌طلبان اخلاقی و اجتماعی و حتی سیاسی به کشور و هویت ملی خواهد شد. 

به‌منظور پرهیز از پیامدهای منفی هنجارشکنان قانو‌ن‌گریز، برگزاری کنسرت مستلزم اخذ مجوزهای لازم از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیروی انتظامی است. در صدور مجوز از سوی بویژه ارشاد اسلامی، دو محور محتوایی و شکلی و کالبدی مورد بررسی و دقت قرار می‌گیرد، که متن شعر و موسیقی توسط متخصصان مربوطه بررسی شده و با حضور ناظر ارشاد اسلامی وفق مجوز صادر شده در مکان مسقف مشخص و در زمان معین به مورد اجراء گذارده می‌شود. 

به گواه تجربه‌های پیشین، در مواردی که ضوابط و مسیرهای قانونی با ملاحظه شرائط و فضای فرهنگی شهرستان مربوطه پیومده نشد، حساسیت اجتماعی و موانع برای برپایی کنسرت رخ داد؛ بدین جهت هریک از دستگاه‌های ذیربط باید به وظائف قانونی و انقلابی خود عمل کنند تا همچون برخی از شهرهای مازندران، مسائلی بوجود نیاید که موجب برهم خوردن آرامش حامعه شود. 

نبود سالن مناسب برگزاری کنسرت در ساری 

وجود صوت مناسب، آکوستیک بودن سالن صدابرداری و نورپردازی مناسب از استانداردهای یک سالن مناسب است که در ساری وجود ندارد. 

شهری که حتی یک سالن استاندارد جهت اجرای موسیقی زنده را ندارد، چگونه هفته‌ای در آن 6 سئانس کنسرت اجرا می‌شود، مگر نمی‌توان این کنسرت‌ها را آبرومندانه ابتداء با آموزش نت‌های موسیقی و بیان پیام هر موسیقی به مردم، موسیقی را در جایگاه اصلی خود به‌عنوان یک وسیله انتقال پیام مستقر کرد و جامعه را با ادبیات و الفبای آن آشنا نمود، سپس اقدام به برگزاری کنسرت کرد تا شرکت‌کنندگان در آن به‌خوبی دریافت‌های فرهنگی از موسیقی داشته باشند؟

آیا تنها افراد منحصربه‌فردی باید برگزارکنندگان کنسرت در استان باشند و تمامی این کنسرت‌ها هم در ساری اجرا شود؟ 

در همین رابطه آصف اسدی مدرس موسیقی در ساری، گفت: اینکه چرا در سالن‌های سینما کنسرت‌های موسیقی اجرا می‌شود برای بنده قابل‌فهم نیست. 

وی با اشاره به کیفیت پایین اجرای کنسرت در ساری، اظهار کرد: از نام سالن سینما، کاملاً مشخص است برای چه هدفی تأسیس‌شده و قطعاً نمی‌تواند با سالن‌های مخصوص اجرای موسیقی رقابت کند. 

 برگزاری کنسرت با کمترین کیفیت در ساری 

اسدی بابیان اینکه باید به مخاطب خود احترام بگذاریم، افزود: اینکه چطور یک گروه می‌تواند در یک بعدازظهر سه سئانس بافاصله‌های زمانی بسیار کم و آن‌هم در سالن سینمایی که مخصوص اکران فیلم است، اجرا داشته باشد جای سؤال دارد؛ از سوی دیگر به نظر من این وضعیت، توهین به مخاطب و علاقه‌مندان واقعی به موسیقی است. 

این مدرس موسیقی با اشاره به اینکه امروز مردم ما دنبال شادی و نشاط هستند، افزود: این کنسرت‌ها که بعضاً با کمترین کیفیت و در اغلب موارد هم به‌صورت پلی بک اجرا می‌شوند، چون هیجان‌انگیز هستند مورد استقبال قرارگرفته و مردم ما باوجود مشکلات اقتصادی حاضرند هزینه‌های گزافی نیز برای آن‌ها پرداخت کنند. 

انحصار برگزاری کنسرت در ساری 

قطعاً روابط کنسرت گذار با مسئولان صدور مجوز در استان و انحصار یک یا 2 شرکت خاص از عوامل اصلی این‌ سوءاستفاده‌هاست. 

در این زمینه هرچند خوانندگان مقصرند، اما موسسه‌های برگزارکننده به‌مراتب بیش از خوانندگان در تضییع حقوق خریداران بلیت کنسرت‌ها مقصر بوده و البته تقصیر اصلی متوجه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران است که حداقل‌ها را نیز برای صدور مجوز برگزاری کنسرت در نظر نمی‌گیرد و نظارت جدی بر اجرای آن ندارند و صفرتا صد ماجرا را به شرکت‌های برگزارکننده سپرده است. 

نمی‌توان توجیهی به‌جز سوءاستفاده از علاقه مردم به موسیقی تصور کرد اجرای موسیقی در مازندران در این چندساله متولی نداشته یا متولی‌اش به‌جز صدور مجوز کنسرت، تکلیف دیگری برای خود قائل نبوده است!

منبع:بلاغ

اسکوچیچ سرمربی خونه به خونه بابل شد.

به گزارش خبر ساری، استعفای جواد نکونام از سمت سرمربیگری تیم فوتبال خونه به خونه مازندران در حالی که خبر‌ها از آمدن نادر دست نشان به بابل حکایت می‌کرد عصر امروز دراگان اسکوچیچ با مسئولان این باشگاه به توافق رسید تا هدایت این تیم را تا پایان فصل جاری لیگ یک برعهده گیرد.

این مربی کروات سابقه هدایت تیم‌های ریجکای اسلوونی، العربی کویت، النصر عربستان، ملوان بندر انزلی و فولاد خوزستان را در کارنامه خود دارد.

مهران نجفی، پیروز جغتاپور، رضا تقوی و مهران برزگر نیز به عنوان اعضای کادر فنی، سرمربی جدید تیم خونه به خونه را در ادامه لیگ همراهی خواهند کرد.

گفتنی است، تیم فوتبال خونه به خونه مازندران با ۳۲ امتیاز در رده چهارم لیگ دسته اول فوتبال کشور جای دارد.

نماینده فوتبال مازندران در چهارچوب هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال کشور باید اول بهمن ماه در ورزشگاه تختی قم به مصاف صبای این شهر برود./باشگاه خبرنگاران

 ٤ هزار و ٦٣٢ قطعه شعر از سروده‌های ٩١٥ شاعر فارسی سرا به جشنواره ملی شعر مازندران ارسال شد.

به گزارش خبر ساری، عباس زارع معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: ٤ هزار و ٦٣٢ قطعه شعر از شاعران فارسی سرا به جشنواره ملی شعر مازندران رسیده که مجموعه‌ای از سروده‌های ٩١٥ شاعر است.

وی افزود: ٢٣٧ اثر از ١٨١ شاعر مازندران به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و آثاری که به زبان بومی بوده است را به جشنواره شعر بومی نوج ارجاع شد.

معاون فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت:این جشنواره با هدف زنده نگه داشتن یاد و راه نیما یوشیج و شناسایی ظرفیت شعر مازندران و کشور تدارک دیده شده و تاکنون استقبال خوبی از آن صورت گرفته است.

زارع افزود:مهلت ارسال آثار به جشنواره تا پایان دی ماه است و این تاریخ تمدید نمی‌شود، همچنین زمان برگزاری جشنواره ١٩ بهمن ماه به میزبانی شهرستان نور است. 

وی گفت: نیما یوشیج نماد شعر مازندران است، تلاش می‌شود که نخستین جشنواره ملی شعر نیما در شان و جایگاه این شاعر بلندآوازه باشد.

صفحه1 از195

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید