Super User

مشترکین منطقه لواسانی ساری فردا به صورت مقطعی با قطعی آب مواجه خواهند بود

به گزارش خبر ساری و طبق اعلام روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب شهری مازندران ،به دلیل جابجایی  و اتصال خط انتقال آب واقع در کوی لسانی شهرستان ساری؛مشترکین کوی لسانی و کوچه های منشعب فردا از ساعت 10 به مدت 8 ساعت با افت فشار  ویا قطع آب مواجه می شوند
 
به دلیل جابجایی و اتصال خط انتقال 350 میلی متری آب واقع در کوی لسانی حاشیه ریل آهن،  ساکنان محترم کوی لسانی و 20 متری شهدای محراب و کوچه های منشعب فردا  دوشنبه، 11/2/96  از ساعت 10 لغایت 18 به مدت 8 ساعت با افت فشار و یا قطع آب مواجه می شوند.
 
از مشترکین مناطق ذکر شده تقاضا می شود به منظور مصارف ضروری نسبت به ذخیره سازی آب اقدام نمایند.
 
 

به گزارش خبرساری اولین آیین بزرگداشت پیشکسوتان شعر و ادب پارسی با حضور آقایان دکتر سعید نجاریان و مدینه و احمدی و بزرگان فرهنگ و هنر در سالن فرهنگیان ساری برگزار شد.
در ادامه شما را به دیدن گزارش تصویری این مراسم دعوت مینماییم.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری از شناسايی و دستگيری سارق منزل در حين سرقت خبر داد.

به گزارش خبر ساری،سرهنگ زيدالله کاظمی گفت: ماموران کلانتری 13 این فرماندهی در حین گشت زنی در محدوده خیابان فلسطین متوجه فردی شدند که در حال سرقت از منزل یکی از شهروندان بود.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری افزود : سارق پس از حضور ماموران در حالی که قصد متواری شدن از محل را داشت بلافاصله با سرعت عمل ماموران مواجهه و دستگیر شد.

سرهنگ کاظمی افزود: متهم در تحقيقات وبازجويی های فنی پليس، به 4 فقره سرقت از منازل مسکونی در یک ماهه گذشته اعتراف کرد.

متهم به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامي ساری از شهروندان به خصوص ساکنین منازل، آپارتمانی و مجتمع های مسکونی خواست با انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله نصب دوربینهای مدار بسته در مبادی ورودی ساختمان ها، بکارگیری نگهبانان محله و تجهیز منازل مسکونی به ابزارهای ایمنی و حفاظتی پلیس را در راستای اهداف پیشگیرانه سرقت یاری کنند./باشگاه خبرنگاران جوان

خبر ساری:چه از شرق به سمت غرب حركت كنيم و چه از غرب به سمت شرق ، بلوار امير مازندراني ساری يكي از پرآمد و شد ترين خيابان هاي مركز مازندران است .

چرايي احداث ميدان در بلوار امير مازندراني

download

 وجود دو بيمارستان بزرگ و مهم مانند امام خميني (ره) و امير مازندراني ، مراكز اداري متعدد و بخصوص فرمانداري و بخشداري ، چندين مركز پزشكي وو قديمي ترين بازار روز شهر و استان در بلوار ياد شده از يك سو و تقاطع آن با خيابان  رودكي يا همان شهبند كه اين نيز چندين مركز اداري را در بر گرفته است . گذرگاه مورد اشاره را به يكي از پر ترافيك ترين معابر ساری تبديل كرده است .

بهر تقدير اگرچه ترافيك امروزه در همه جاي جهان يك سوهان روح تلقي مي شود اما اين سوهان آنگاه و آنجا دلخراشتر مي شود ((بشود كاري كرد و نكرد!))

موفق ترين در روان سازي ترافيك

download 1

حبيب باقري مدير دفتر فني شهرداري ساری : ((ما طي پنج سال گذشته يعني در دوران مديريت شهري حاضر بيشترين اقدامات را در استان انجام داديم تا ترافيك شهر را روان كنيم .

يكي از اين كارها هم تبديل تقاطع اميرمازندراني –رودكي به ميدان كارگر است .))

حذف آلودگي صوتي و ايجاد يك جاذبه تصويري

download 2

اگر چه در مجال ديگر اقدامات مديريت شهري براي روان سازي ترافيك را برخواهيم شمرد اما در اين مقال بايد به اهميت احداث ميدان كارگر پرداخت ، ميداني كه نه تنها ترافيك را روان كرده و از حجم آلودگي صوتي در اين بلوار كاسته است اما به دليل زيبايي هايي آن به يكي از جلوه ها و جاذبه هاي ساري مبدل شده است تا جايي كه نقي زارع مدير سازمان پارك ها و فضاي سبز شهردار ساري مي گويد : ))معاونت فني براي احداث اين ميدان ناچار به حذف درختاني بود كه بيش از نيم قرن عمر دارند براي همين به دستور شخص شهردار ما طرحي را پياده كرديم كه بر اساس آن ميدان جديد به يك مجموعه كوچك جنگلي تبديل شود طبق اين طرح تمامي درختان دو سوي بلوار كه بايد حذف مي شدند را با دقت تمام برداشته و در ميدان مجدداً كاشتيم به اين ترتيب حتي يك درخت هم قطع نشد و نخشكيد و اين ميدان با همين درختان و چند نهال جديد به يك فضاي سبز چشم نواز تبديل شد . ((

اين مهم بايد مورد توجه قرار گيرد كه ميدان ياد شده به دليل جاذبه هاي طبيعي اش گونه اي مهندسي شده است تا مردم با حضور در آن بتوانند بخشي از اوقات فراغت خود را سپري كنند . اين اقدامات مهندسي عبارتند از نصب رمپ براي ورود و خروج معلولان به ميدان و جانمايي نشيمن گاههاي متعدد و صد البته نحوه آبياري اين فضاي جنگل گونه هم خود روايتي ديگر دارد زيرا سيستم آبياري ميدان به نحوي طراحي گرديده كه نزولات آسماني بر اساس شبكه هاي تعبيه شده جمع آوري و آنگاه بصورت آب پاش براي آبياري درختان و ديگر گونه هاي گياهي از اين نزولات آسماني استفاده مي شود .

هم سوهان روح هم كاهش درآمد

download 3

با حذف تقاطع ياد شده كه اصلي ترين گلوگاه ترافيكي بلوار امير مازندراني به شمار مي آمد ، شهرداري ساري موفق شد يك گام بلند براي روان سازي ترافيك در پرآمد و شد ترين گذرگاههاي مركز استان بردارد شاهد اين مدعا  امير فلاح راننده تاكسي ساری است كه مي گويد : مسير كاري من ميدان امام به سه راه امير مازندراني است . باوركنيد در تمام سالهاي گذشته وقتي تقاطع شهبند به گوشم مي خورد ناراحتي عصبي پيدا مي كردم چه رسد به اينكه پشت ترافيك اين تقاطع هم قرار بگيرم علاوه بر ناراحتي روحي ، اين تقاطع و ترافيك سنگين آن درآمد ما را هم بشدت كاهش داده بود چون بيشتر اوقات بايد در ترافيك آن مي مانديم و بجاي ده سرويس رفت و برگشت مثلاً هفت سرويس انجام مي داديم اما از مديريت شهرداري تشكر مي كنيم كه با ميدان كارگر/ هم آرامش را به ما برگرداند وهم رونق كسب و كار ما را بيشتر كرد .

از ديگر پروژه هاي تيم عملگرايان ساری مديريت زمان پروژه ها ميباشد . مثل بوستان ملل كه درصد روز ساخته شد يا پل تقاطع بلوار پاسداران و كمربندي جنوبي كه در ۱۲۰ روز احداث گرديد ووو ميدان كارگر كه آن هم تنها طي دو هفته ساخته شد .

حبيب باقري مدير دفتر فني شهرداري ساري در اين باره هم مي گويد : ((كساني كه دستي در كار دارند مي دانند دو هفته يعني چه ؟))

آنهم در حاليكه بايد پيامد ترافيكي احداث ميدان را مديريت مي كرديم يا تأسيسات موجود در زير زمين ميدان را در نظر مي گرفتيم تا خطري ايجاد نشود و مهمتر آنكه عزيزان ما در سازمان پاركها هم همزمان مي خواستند جابجايي درختان را انجام دهند كه باعث كندي كار ما مي گرديد با وجود همه اين دست اندازها و مشكلات احداث يك ميدان طي دو هفته يعني يك ركورد جديد !

و اما چراميدان به نام كارگران مزين شد؟ مهدي عبوري شهرداري ساري در يكي از سخنراني هاي اخير خود در اين باره رمز گشايي كرد و گفت : ((كارگران پر تلاش شهرداري ساري در تمام پنج سال گذشته سهم بزرگي در احداث پروژه هاي عمراني داشتند اما چون كمتر ازآنها نامي به ميان مي آمد تصميم گرفتيم ميدان جديدالاحداث در بلوار امير مازندراني رابه نام آنها ثبت مي كنيم بخصوص كه كارگران عموماً از شريفترين و نجيب ترين انسانها هستند و امام راحل و عظيم الشأن بوسه زدن بر دستان آنها را افتخارخود اعلام كردند.))

6 هزار نماینده هیات نظارت بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای مازندران انتخاب شدند.

به گزارش خبر ساری،نوروز احسانی دبیر هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی مازندران با بیان اینکه 6 هزار نماینده هیات نظارت برای برگزاری انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای مازندران انتخاب شدند، گفت: از این تعداد 4 هزار و 200 نفر ناظر صندوق و بقیه سر ناظر هستند.

وی همچنین از انتخاب 320 بازرس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستاهای مازندران خبر داد و افزود: این تعداد بازرس در روز برگزاری انتخابات وظیفه بازرسی از شعب اخذ آرا را دارند.

نوروز احسانی گفت: انتخابات شورای اسلامی شهر و روستاهای مازندران هم زمان با انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت برگزار می شود./باشگاه خبرنگاران جوان

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال 95 تعداد 30 نفر در مازندران بر اثر مسموميت با گاز منوكسيدكربن جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبر ساری و به نقل از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی مازندران، در سال 95 تعداد 30 نفر در مازندران بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی 12 نفر بود، افزایش چشم‌گیری داشت.

وی بیان کرد: از کل فوت‌شدگان ناشی از مسمومیت با گاز در سال گذشته 23 مرد و بقیه زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران تصریح کرد: بر اساس این گزارش بیشترین آمار مرگ ‌و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در شهرستان‌های نوشهر با 8، بهشهر با 5 فوتی بیشترین و سوادکوه، چالوس و محمودآباد هر کدام با 2 مورد کمترین فوتی ثبت‌ شده است.

عباسی در پایان گفت: فروردین، بهمن و آذرماه هر کدام با 7 فوتی بیشترین و آبان‌ماه با یک مورد فوتی کمترین ماه گزارش شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت: تاکنون ۱۵ مورد تخلف انتخاباتی در سطح استان گزارش شده و در دادسراهای استان مورد پیگیری قرار گرفته است.

به گزارش خبر ساری، حجت الاسلام اسدالله جعفری صبح یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی با تاکید بر ممنوعیت استفاده از هرگونه امکانات و اموال دولتی برای تبلیغات کاندیداها، به برخی تخلفات صورت گرفته در این خصوص اشاره و تصریح کرد: دستگاه قضایی در استان مازندران مکلف به انجام مر قانون است و بر بحث مشارکت حداکثری و ایجاد شور انتخاباتی نیز تاکید ویژه ای دارد.

این مقام قضایی با اشاره به محورهای اصلی فعالیت در حوزه انتخابات، اظهار کرد: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های کلی مربوط به انتخابات، دستگاه قضایی در حوزه‌های پیشگیری، رسیدگی و برخورد قضایی اقدام می‌نماید و قطعاً هرگونه تخلفات و جرائم در حوزه انتخابات رصد و پیگیری خواهد شد.

دادستان مرکز مازندران با بیان اینکه فعالیت‌های فضای مجازی در رصد دستگاه قضایی و ادارات ذیربط قرار دارد، تاکید کرد: طی روزهای گذشته جلسه بسیار خوبی نیز با مدیران کانال‌های تلگرامی استان مازندران برگزار و تذکرات لازم در این خصوص ارائه شده است.

حجت الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: اقدامات لازم در بحث امنیت انتخابات انجام گرفته و دادستان‌های حوزه‌های قضایی مازندران بر برگزاری سالم انتخابات و رعایت دقیق قانون، نظارت کامل دارند./مهر

با تلاش آتش نشانان ايمن سازي محل حادثه انجام و خودروي واژگون شده به حالت اوليه برگردانده شد.

 به گزارش خبر ساری، در ساعت ۱۴:۴۵ دقيقه روز شنبه  ۹ ارديبهشت ماه ، طي تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشاني مبني بر واژگوني يك دستگاه پرايد بلا فاصله ستاد فرماندهي عمليات سازمان، آتش نشانان ايستگاه يك را به محل حادثه اعزام كرد .

بر اساس اين گزارش اين حادثه در بلوار دريا روبروي بيمارستان طوبي در برخورد بين دو دستگاه خودرو پژو پارس و پرايد رويداد كه متاسفانه موجب مصدوميت راننده و واژگوني خودرو پرايد شد.

لازم به ذكر است مصدوم تحويل عوامل اورژانس گرديد و با تلاش آتش نشانان ايمن سازي محل حادثه انجام و خودروي واژگون شده به حالت اوليه برگردانده شد.

ياد اور مي شود: در اين عمليات عوامل نيروي انتظامي ، پليس راهنمايي ، اورژانس و آتش نشانان ساری همكاري داشته اند.139602090061396020900713960209008

13960209005

برق 12 شهر برخی مناطق مازندران فردا به صورت مقطعی قطع خواهد بود.

به گزارش خبر ساری،تیمورنژاد سخنگوی شرکت توزیع برق مازندران مناطق عملیات اجرایی طرح های توزیع برق شهرهای استان را برای فردا به شرح زیر اعلام کرد.

ساری :کمربندی شرقی کوی بهار کوچه بهار 8 – روستای طاهر ده – جنب آرامگاه و پایگاه روستای همت آباد – خاقانی به طرف ملت از ساعت 8:30 – 9 اسبورد کوچه سیدالشهدا – خیابان شهابی از ساعت 9:30 – 10:30

میاندرود: جنب پست اسلام آباد – روستای اسرم – پیله کوه جامخانه از ساعت 9:35 - ا11

گلوگاه : روستای تیرتاش بالامحل - نیالا از ساعت 8 و 9:30

بهشهر : اهالی زیروان - شهید آباد مسجد سید الشهدا از ساعت 8 و 9:30 – میانکاله از ساعت 10

قائم شهر : خیابان تهران حریم راه آهن آزادی 29 – جاده ساری گیله کلا – خیابان ساری جنب پاساژ هادی از ساعت 6 -8 و 14:30

سیمرغ : روستای گرجی محله و دشتیون – دینه سر جنب مدرسه – مدرسه بدر بطرف تالارقباد از ساعت 9:30 – 10 و 14:30

پل سفید : روستای دادکلاه – دادکلا از ساعت 9و 10:30

جویبار : روستای آزادبن – شورکا جنب سالن ورزشی – گالش محله از ساعت 9

بابل : چهار راه فرهنگ پست خوشروان از ساعت 8:30 – روستای زعفرانکلا – زوارده – پست بیمارستان یحیی نژاد – کمربندی غربی از ساعت 9-10 و 11 روستای امین آباد از ساعت 15

آمل : روستای مرزنکلا از ساعت 14 و 16

بابلسر : شهرک قائم 20 متری دوم – خیابان امیر مازندرانی تا سوپر گلزاری از ساعت 9 – خیبان پاسداران کوچه جنب مسجد یور محله از ساعت 10:30

فریدونکنار : میدان ماهی جنب موتور فروشی شیرزاد از ساعت 9 به مدت دوساعت قطع خواهد شد./باشگاه خبرنگاران جوان

پیشگیری از تخلفات انتخاباتی با پلیس پیشگیری است.

به گزارش خبر ساری، علی محمودزاده مسئول حقوقی هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی مازندران در نشست ستاد ویژه پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی دادگستری کل استان، با بیان اینکه پیشگیری از تخلفات انتخاباتی به پلیس پیشگیری محول شد، گفت: پیگیری تخلفات توسط پلیس پیشگیری در نشست امروز مصوب شد.

وی با بیان اینکه برنامه پلیس پیشگیری در برابر تخلفات انتخاباتی همراه با ارشاد و رافت اسلامی است، افزود: از کاندیداهای انتخاباتی انتظار می رود تا بر اساس قانون انتخاباتی اقدام کنند.

محمودزاده با بیاناینکه هرگونه تخلف تا شب انتخابات در تائید صلاحیت کاندیداها تاثیر دارد، گفت: همه تحرکات کاندیداها رصد می شود./باشگاه خبرنگاران جوان

صفحه1 از129

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید