مقصد بعدی امید ابراهیمی مشخص شد

  • یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 06:28
  • منتشرشده در اخبار ورزشی
  • بازدید 387 بار

به گزارش خبر ساری،در حالی که مشخص نیست سرور جباروف به استقلال بازگردد و گفته می‌شود این بازیکن هم مانند تیام می‌تواند با پرداخت 200 هزار دلار از استقلال جدا شود، امید ابراهیمی به مرخصی دوهفته‌ای رفته و حتی گفته می‌شود در این زمان با تیم الاهلی قطر مذاکراتی انجام خواهد داد تا به لیگ ستارگان این کشور ملحق شود.

در عین حال باید مساله ماندن یا نماندن مجید حسینی را هم در استقلال بیش از همیشه مورد توجه قرار داد. این مدافع جوان نیز با پیشنهادهایی مواجه است که اگر در نهایت به آنها پاسخ مثبت دهد آنگاه لازم است یارگیران باشگاه استقلال در نقل و انتقالات پیش‌رو تلاش بیشتری در راستای جذب بازیکنان جدید انجام دهند و جای جدا‌شده‌ها را پر کنند. البته استقلال با معمای چندان پیچیده‌ای مواجه نیست و احتمالا خریدهای گمنام جدید می‌توانند جای جداشده‌های نامی را پر کنند. همین مجید حسینی را که حالا ستاره شده ابتدای فصل پیش کسی نمی‌شناخت.


امید ابراهیمی را شاید دیگر در استقلال نبینیم و این بازیکن بعد از گذراندن تعطیلات 14روزه‌ای که سرمربی تیم ملی برای همه ملی‌پوشان در نظر گرفته راهی تیم‌های خارجی شود.
 در حالی که تمرین‌ استقلال شروع شده و این تیم می‌رود تا سر و شکل تازه‌ای به خود گیرد ادامه همکاری امید با استقلال در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و روشن نیست که این بازیکن بعد از درخششی که در جام جهانی 2018 داشت همچنان بازیکن استقلال باشد یا خیر.
 ابراهیمی در سال‌های اخیر به سبب درخشش در لیگ خیلی تلاش کرد به تیم‌های خارجی بخصوص لیگ قطر برود. او حتی در برهه‌ای در تمرین یکی از تیم‌های قطری هم شرکت کرد اما در نهایت کار انتقالش به این تیم انجام نشد و او همچنان به بازی در استقلال ادامه داد. عملکردی که ابراهیمی در جام جهانی داشت و مقابل تیم‌های اسپانیا و بخصوص پرتغال نمایش بسیار مطلوبی ارائه کرد و در واقع جزو بهترین‌های ایران بود حالا زمینه را برای پیوستنش به تیم‌های خارجی فراهم می‌کند و بعید نیست که این بازیکن فصل بعد در یکی از تیم‌های قطری توپ بزند.
 صحبت از علاقه باشگاه الاهلی قطر برای جذب ابراهیمی به میان آمده که با توجه به گرایش این باشگاه قطری به جذب بازیکنان ایرانی هیچ بعید نیست که صید جدید این باشگاه در فصل جاری امید ابراهیمی آماده باشد.  ابراهیمی در جام جهانی 2018 در دسته بازیکنانی بود که تلاش فزاینده‌ای در راه ارتقای سطح فنی تیم ملی داشت و حتی می‌توان گفت در بازی با پرتغال بهترین بازیکن ایران بود.
 این عملکرد برای ابراهیمی یک دروازه جدید را باز می‌کند تا به آرزوی چندین ساله‌اش که بازی در تیم‌های خارجی است دست یابد. البته یکی از عمده دلایلی که همواره برای این بازیکن برای بازی در تیم‌های قطری جاذبه ایجاد می‌کرده بحث‌های مالی است و او هم به مانند همه بازیکنانی که زمانی در لیگ قطر بازی کرده‌اند به دنبال کسب درآمد بیشتر است. بخصوص حالا که قیمت دلار نیز سر به فلک می‌کشد و هر روز قیمت جدیدی اعلام می‌شود بازی در لیگ قطر سود بسیار قابل توجهی را برای این بازیکن به همراه خواهد داشت. درباره پیشنهادی که الاهلی قطر به ابراهیمی داده گفته می‌شود که رقمی در حدود 800  هزار دلار است که معادل ریالی‌اش شاید در بازار آزاد این روزها به بیش از 7 میلیارد تومان هم برسد. پولی که قطعا باشگاه استقلال نمی‌تواند تامین کند. ابراهیمی درباره اینکه آیا از استقلال می‌رود و اینکه سرنوشتش چه خواهد شد پاسخ مبهمی داده که این خود نشان‌دهنده وضعیت پیچیده این بازیکن با باشگاه استقلال است. ابراهیمی در این باره گفته: «به هر حال از اروپا و کشورهای دیگر با من تماس می‌گیرند، چون فشار زیادی را تحمل کردم تصمیم گرفته‌ام فعلا استراحت کنم اما به هر حال کمی آزادانه فکر می‌کنم و بعد از مشورت سعی می‌کنم یک تصمیم خوب بگیرم. خدا را شکر می‌کنم که زحماتم به نتیجه رسید و خوشحال‌کننده است که بعد از این همه سال توانستم بازی‌های خوبی انجام بدهم.»
حرف‌های ابراهیمی نشان می‌دهد که تمایل زیادی به جدایی از استقلال دارد. او می‌داند که به دلیل برخورداری از یک جایگاه محکم میان هواداران این جدایی برایش هیچ تبعات منفی هم به همراه نخواهد داشت و حاشیه‌ای گریبانش را نخواهد گرفت و بنابراین با خیالی آسوده استقلال را ترک می‌کند و به تیم خواهانش می‌رود. ابراهیمی در تازه‌ترین حرف‌هایش از پیشنهادهای اروپایی نیز پرده برداشته اما شکی نیست که او در این سن و سال ریسک رفتن به لیگ‌هایی که از لحاظ مالی چندان برایش فایده‌ای نخواهد داشت را به جان نمی‌خرد و در همین لیگ قطر چند صباحی بازی می‌کند و به لحاظ مالی خودش را قوی‌تر می‌کند و بعد دوباره به استقلال بازمی‌گردد.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 10 تیر 1397 ساعت 06:32
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید