اشکان خورشیدی:برای نورافکن متاسفم/چرا باید از بازیکن بپرسم پنالتی بوده یا نه؟

  • دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت 16:01
  • منتشرشده در اخبار ورزشی
  • بازدید 198 بار

داور دیدار تیم های استقلال وپدیده پس از قضاوت پرحرف و حدیث خود، طی مصاحبه ای از تصمیمات خود در این دیدار دفاع کرد.

به گزارش خبر ساری، اشکان خورشیدی داور ساروی که در جریان دیدار تیم های استقلال تهران و پدیده مشهد؛ شاید پرحرف و حدیث ترین پنالتی سال را سوت زد در دفاع از تصمیمات خود با روزنامه خبر ورزشی صحبت کرد. البته این مصاحبه پیش از اولتیماتوم امروز هیات رئیسه فدراسیون فوتبال صورت گرفته بود.


اشکان خورشیدی در رابطه با این که عنوان می شود وی از مدافع استقلالی ها پرسیده است که آیا روی وی خطا شده یا نه، گفت: برای نورافکن تأسف می‌خورم، همین. منِ داور باید از بازیکن بپرسم پنالتی بوده یا نه؟ خودم با چشمم دیدم، کمک‌داور دارم، بعد بروم به بازیکن آن تیم بگویم ببخشید، روی تو پنالتی شد؟ خب معلوم است می‌گوید پنالتی شد! واقعاً نمی‌فهمم چرا نورافکن چنین حرفی زده است. دلیلش را نمی‌دانم.


داور فوتبال ایران درباره اینکه اصلا برخوردی با نورافکن داشته یا خیر، گفت: نه، شما اصلاً یک بار صحنه را نگاه کنید. من با امید نورافکن کجا حرف می‌زنم؟ وقتی داور روی چیزی شک داشته باشد، می‌رود از کمکش می‌پرسد. من خودم نزدیک صحنه بودم و دیدم پنالتی شد. با امید نورافکن هم به هیچ‌‌عنوان حرف نزدم که حالا ادعا دارد من از او پرسیدم پنالتی بوده یا نه.


او در رابطه با اینکه هنوز هم اعتقاد دارد آن پنالتی درست بوده یا خیر، گفت: زاویه دید من مناسب بود. قشنگ دیدم حسینی با دست پای نورافکن را زد. شاید بازیکن استقلال کمی هم بزرگ‌نمایی کرده باشد ولی به نظرم پنالتی بود. بعد از آن بازیکنان پدیده به سمت کمک‌داور رفتند و من سریع رفتم تا جدای‌شان کنم. بعد از آن هم برگشتم جلوی دروازه پدیده و پنالتی زده شد. در این صحنه‌ها اصلاً نورافکنی نبود که بخواهم از او بپرسم پنالتی بود یا نه؟ باید از او بپرسید که چرا خلاف این حرف‌ها را زده است.

خورشیدی در رابطه با اینکه باید پنالتی آبی پوشان تکرار می شد افزود: من واضح ندیدم. البته بعد که فیلم را دیدم متوجه شدم بازیکنان پدیده داخل آمده‌اند. آن موقع حواس من به توپ بود. نگاهم به بازیکنان نبود. یعنی روی توپ فوکوس کرده بودم. اگر آن لحظه می‌دیدم، رأی به تکرار پنالتی می‌دادم ولی کلاً برای ما فرقی ندارد. برای گرفتن پنالتی به اندازه کافی فحش خورده‌ام. به قول معروف پنالتی را گرفتیم، فحش خوردیم، پنالتی را تکرار نکردیم دوباره فحش خوردیم. چوب دو سر سوخت شده‌ایم!


او درباره اخراج سرمربی پدیده از زمین نیز گفت: من می‌خواستم جو بازی را آرام کنم و درگیری‌ها تمام شود. ایشان را اخراج کردم چون داخل زمین آمد.


وی درباره اعتراض استقلالی ها به وقت های اضافه این دیدار گفت: در جریان بازی آسیب‌دیدگی نداشتیم. به خاطر تعویض‌ها و کلاً توقفی که بازی داشت، ۳ دقیقه گرفتم که به نظرم کافی بود. بعد از پنالتی و درگیری‌ها تلاش کردیم بازی سریع به روال عادی برگردد. با تعویض و سایر چیزها به نظرم سه دقیقه وقت اضافه کفایت می‌کرد.
خورشیدی در پایان درباره رضایت شفر از قضاوت وی در این دیدار گفت: بله، بعد از بازی هم پیش من و دستیارانم آمد و از ما تشکر کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در دوشنبه, 02 بهمن 1396 ساعت 16:11
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید