مرگ مادر باردار پس از زایمان در ساری/اعلام شکایت خانواده متوفی

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با تایید مرگ مادر باردار ساروی پس از زایمان گفت: زایمان در بیمارستان خصوصی انجام شد و بیمار پس از انتقال به مرکز دولتی در مازندران فوت کرده است.

 به گزارش خبر ساری، مرحومه مهتابه یدالله‌زاده ساروکلایی مادر باردار ساروی در زایمان سوم خویش با مراجعه به بخش خصوصی ( به دلیل اینکه پزشک معالجش در بخش خصوصی فعالیت می‌کرد ) به این مرکز در شهر ساری مراجعه کرده و با وجود زایمان موفق دچار خون‌ریزی بعد از زایمان فوت کرد.

در همین ارتباط علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران، با تایید مرگ مادر باردار ساروی اعلام کرده است، خانمی به بیمارستان برای زایمان مراجعه کرده و پس از آن دچار خو‌ریزی پس از عمل شده و به اقدامات درمانی انجام شد پاسخ نداد و در نهایت فوت کرده و به پزشکی قانونی ارجاع داده شده است.

وی با اعلام اینکه عمل زایمان در بیمارستان خصوصی انجام شده است، گفت: بیمار پس از انتقال به مرکز دولتی در مازندران فوت کرده است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران در پاسخ به این سؤوال که آیا اقدامات درمانی انجام شده در بیمارستان خصوصی کافی بوده است، گفت: این موضوع باید در کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد در حال حاضر کالبد شکافی انجام شده  تا قصور افراد مشخص شود.

وی اضافه کرد: هر گونه مشکل و کم‌کاری در این پروسه درمانی پس از بررسی‌ها اعلام می‌شود.

عباسی در پاسخ به این سؤوال که آیا احتمال قصور پزشکی در این پروسه درمانی مطرح است یا اشتباه پزشکی؟ افزود: در حال حاضر علت مرگ مهم است و بعد از آن کمیته مرگ دانشگاه ورود پیدا کرده و چون طرح شکایت شده ما هم وارد موضوع شده و نتایج بررسی را اعلام می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه از نظر پزشکی قانونی اشتباه پزشکی قصور پزشکی محسوب می‌شود، وقتی پزشکی به اشتباه آمپولی را به بیمار تزریق می‌کند، قصور محسوب می‌شود.

گفت‌وگو با خانواده متوفی و مدیرعامل این مرکز خصوصی هم از این رسانه منتشر می‌شود./فارس

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 آذر 1397 ساعت 07:39
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید