مرگ 65 نفر در حوادث ناشی از کار در مدت نه ماه

مدير كل پزشكي قانوني استان مازندران گفت :در نه ماهه  سالجاری تعداد 65 نفر بر اثر حوادث كار در استان جان خود را از دست دادند(همگي مرد)،كه این رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 13 (سیزده )درصد کاهش داشت. 

به گزارش خبرساری و به نقل از روابط عمومي پزشكي قانوني مازندران ،دكتر علي عباسي تصريح كرد :بر اساس آمارهاي مراکز پزشكي قانوني استان در نه ماهه سالجاری به ترتیب شهرستان آمل  با  12 مورد ، بابل با 8 مورد و ساری و میاندرود با 7 مورد بیشترین   موارد مرگ ناشي از حوادث كار را داشتند.
سقوط از بلندی با افزایش 15 درصدی نسیت به مدت مشابه سال قبل
 وي تصریح کرد: بر اساس اين گزارش عمده دلايل مرگ افراد در حوادث كار مربوط به سقوط از بلندي با 34 نفر و پس از آن برق گرفتگی با 18 و برخورد جسم سخت با 10و سایر با 3 مورد در رتبه بعدی قرار دادند. 
به تفکیک ماه
بر اساس تفکیک ماه شهریور با 15 مورد و مرداد با 14  بیشترین  و تیر ماه با 3 مورد کمترین آمار فوتی در آن به ثبت رسید.
تفکیک سن متوفی    
سنین 21 تا 40 سال با 20 مورد دارای بیشترین فوتی و بیش از 61 سال با 3 فوتی کمترین آمار را داشتند.
وضعیت تاهل و ملیت
عباسی با بیان اینکه از تعداد 65 مورد فوتی 55 نفر متاهل و ما بقی مجرد هستند گفت: تعداد 59 نفر از فوت شدگان حوادث کار در نه ماه سالجاری دارای ملیت ایرانی و ما بقی غیر ایرانی هستند.
مراجعه تعداد 694 نفر مصدوم ناشی ار حادثه کار
 بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 694 نفر مصدوم ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 654 نفر مرد و ما بقی زن هستند.
 مدیر کل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به اينكه بيشترين حوادث ناشي از كار در بخش ساختمان ميباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ايمني در كار ، رعايت استاندارد ها و قوانين مربوطه ، آموزش و ايجاد نظام اطلاع رساني و عبرت از حوادثي كه اتفاق افتاده را از مهمترين راهكارها در راستاي كاهش حوادث ناشي از كار دانست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 دی 1395 ساعت 07:13
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید