تجهيز فرودگاه ساری به دستگاه ILS .

در هفته جاری عملیات اجرایی احداث سایت و نصب دستگاه کمک ناوبری ILS فرودگاه ساری رسما آغاز می‌شود.

به گزارش خبر ساری و به گفته مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران، این عملیات با اخذ مجوزهای لازم از سوی شورای ترافیک استان اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرودگاه‌های استان مازندران، سعداله وطن‌خواه گفت: برای تسریع در اجرای عملیات آماده‌سازی سایت ILS فرودگاه ساری جلسات گوناگونی با حضور مسئولان ارشد استان و مدیران کل راه و شهرسازی، حمل و نقل جاده‌ای استان با هماهنگی معاون امورعمرانی استانداری مازندران صورت گرفت تا با حضور در محل نصب دستگاه، نسبت به انسداد جاده ورودی به فرودگاه طی مراحل قانونی و اخذ مجوز شورای تامین و شورای ترافیک استان بحث و تصمیم‌گیری شود.

وی با اشاره به نقش بسزای این سامانه در تامین سلامت پروازها و کاهش تاخیر آن‌ها در شرایط کاهش دید خلبان، گفت: مقرر شده است تا مسئولان استانی در راستای تسریع و تملک اراضی مورد نیاز و احداث سایت، همکاری کنند. ۹ هکتار اراضی مورد نیاز این دستگاه کمک ناوبری است که باید عاری از هرگونه موانع باشد.

مدیرکل فرودگاه ساری با اشاره به اینکه این طرح ممکن است تا شش ماه به طول انجامد، گفت: با انسداد مسیر جاده اصلی و آزادسازی اراضی مورد نیاز؛ امکان شروع عملیات ساختمانی و سیویل ورک برای احداث سایت و اجرای فندانسیون آنتن‌های دستگاه ILS  فراهم می‌شود.

وی یادآور شد: مدت‌هاست دستگاه کمک ناوبری ILS فرودگاه ساری را شرکت فرودگاه‌ها خریداری کرده است و با تمهیدات صورت گرفته ظرف سه ماه عملیات سیویل ورک انجام شده و انشاله در آینده نزدیک عملیات نصب سیستم آن آغاز می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 11 دی 1395 ساعت 09:03
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید