مازندران در خطر تجاوزات آبی و خاکی سمنان

  • یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 18:49
  • منتشرشده در اخبار سیاسی
  • بازدید 464 بار

خبر ساری/صادقعلی رنجبر:ما به عصر خشكسالى و كم آبى رسيده ايم و جنگ آب، جدى ترين جنگى است كه مى تواند آينده جهان ما را رقم بزند!
اما در داخل كشور، با الهام گيرى از اتفاقاتى كه اصفهانى هاى صنعت خواه براى استانهاى مجاور رقم زده اند و آنها را در ورطه خشكسالى و كويرزايى قرار داده اند، ايجاد آمادگى در افكار عمومى، مقدمه خوبى براى بازپس گيرى خطيركوه و شش روستاى پيرامونى با سرچشمه هاى آبى ارزشمند از سمنانى است كه امروز بلاى جان مازندران شده است!
ما در حاليكه از عدم تصويب بودجه انتقال آب درياى خزر به سمنان در سال ٩٧ خوشحال بوديم، ناگهان با اين خبر خطرآفرين يعنى تصويب بودجه اى كلان براى احداث سد پينسك سمنان مواجه شديم كه در اصل موجب انحراف مسير سرچشمه هاى تجن و پايان عمر سد شهيد رجايى( سليمان تنگه) خواهد شد!
آب جوهاى سمنانى كه همزمان چند طرح را براى جبران كم آبى از طريق مكيدن شيره هاى حياتى مازندران در مشت دارند، هر روز مثل كلاغ بدخبر قلب مازندران را به درد مى آورند!
دو رئيس جمهور سمنانى بطور متوالى اين موقعيت روانى را برايشان ايجاد كرده كه تا فرصت دارند، طرحهايشان را اجرايى كنند!
از ارتفاعات گلوگاه گرفته تا تا سوادكوه ما در خطر تجاوزات آبى و خاكى سمنانى ها هستيم و امروز مازندران شبيه داستان" رم، شهر بى دفاع" شده كه نه مى تواند به دولت و مديران دولتى اتكاء كند و نه ابزارى براى برون وفت از اين مخمصه ها در اختيار دارد!
اما بهر حال اميد مى رود با ميدان دارى مردم و فرهيختگان و نيز نمايندگان مردم مازندران در مجلس شوراى اسلامى، اين تهديدات متوقف و علاوه بر آن پروژه بازگشت خطيركوه و ... به دامان مازندران پيگيرى شود.
اگر مازندران از اين حالت انفعال خارج نشود، سلسله تجاوزات همسايه ها به اقليم مازندران به پايان نخواهد رسيد.

این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 20 خرداد 1397 ساعت 18:56
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید