قاسم قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ساری: تعدیل نیرو بدون ضابطه و منطق قابل قبول نیست مطلب ویژه

  • یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 11:37
  • منتشرشده در اخبار سیاسی
  • بازدید 447 بار

به گزارش خبر ساری،قاسمی قاسمی عضو شورای اسلامی شهر ساری با بیان اینکه کل سطح محدوده شهر ساری ۳۵۱۷ هکتار می باشد که بر اساس طرح جامع شهر ساری به سه منطقه تقسیم شده و بیش از ۱۴ هزار هکتار نیز حریم شهر ساری است، گفت: همه مردم می‌دانند شهرداری ساری به بخشی از حریم که متصل به محدوده شهر است، خدمات دهی می کند که انتهای کوی شفا در بلوار خزر، انتهای کوی سیدالشهدا در بلوار فرح آباد و خیلی از قسمت هایی که در محدوده نیست از جمله آنهاست.

وی با بیان اینکه رفت و روب شهری در مناطق توسط شهرداری و از طریق سه شرکت انجام می شود، گفت: یکی از این شرکت ها با دستور شفاهی معاون اداری و مالی شهرداری و شهردار و در سال ۹۸ هم سرپرست شهرداری شرکت نیروی مازاد جذب کرد و جهت کار به شهرداری ارسال کرد. همه ما می دانیم شهرداری بدون اجازه آقای طاهری، فرزانه، عبوری و هر کسی که سمت شهرداری سمت شهردار و معاونتش را دارد یک نفر را در مناطق راه نمی دهد.

قاسمی که در پاسخ به اظهارات محمدی کیادهی که به عنوان نماینده شهرداری در جلسه حاضر بود، سخن می گفت، افزود: به نیروهای جدیدالورود بدون اذن و اجازه مسئولان شهرداری، میز و صندلی و ملزومات اداری نمی‌دهند، اثر انگشت شان را ثبت نمی کنند، فرم های حراستی پر نمی کنند، برای استعلام جهت سوء پیشینه نمی فرستند آن وقت شما به راحتی دارید از یک سری مسائل اداری شانه خالی می کنید که انگار همه اینهایی که اینجا هستند بی سوادند یا حداقل سیستم شهرداری را نمی شناسند.

وی خطاب به نماینده شهردار در جلسه گفت: اگر شرکت ها در انتخاب و بکارگیری نیروها مختار هستند، پس اگر سال بعد یکی از شرکت ها بیاید 400 نفر از نیروها را اخراج کند و ۴۰۰ نفر نیروی جدید به استخدام خود درآورد و به شهرداری معرفی کند، کدام یک از مسئولان شهرداری اجازه چنین کاری را می‌دهد؟

عضو شورای اسلامی شهر ساری ادامه داد: باز هم در ادامه بازی‌های سیاسی قبلی خودتان دارید با افکار مردم بازی می کنید. فرمودید که واحد تفصیلی را موظف کرده‌اند که سطح را افزایش بدهد مگر به همین راحتی است؟ هیچ کسی نمی تواند محدوده شهری را بدون طرح جامع افزایش بدهد.

وی با بیان اینکه نیروهای جدیدالورود شهرداری که تحت عنوان پشت لیستی از آنها یاد می شود میزان دریافتی حقوق ماهانه شان کمتر از 2 میلیون تومان بوده و تعدادی نیز هیچ حقوقی دریافت نکرده اند، گفت: بحث بعدی این است که اگر قرار بر ندادن حقوق بوده، اصلاً چرا این نیروها را وارد کردید ؟ چرا با آبروی آنها بازی کردید؟ چند نفر از این نیروها روی شغل خود حساب باز کرده اند و بر اساس آن ازدواج کردند، وام گرفتند، برای تک تک ریال های دریافتی حقوقشان برنامه ریزی کرده اند الان جواب این ها را چگونه خواهید داد؟ از اینها گذشته هرگونه تعدیل باید تابع منطق و ضابطه باشد.

قاسمی با طرح این پرسش از نماینده شهردار حاضر در جلسه گفت: چه کسی به شما اجازه داده که نیروهای پشت لیستی سالهای ۹۷ و ۹۸ را بیرون بیندازید؟ چه کسی گفته نیروهای منطقه ۳ اخراج شوند و مناطق یک و دو بمانند؟ اصلاً آنهایی که دم درب مناطق شهرداری ایستاده‌اند تحت عنوان نیروهای حراست و مانع از ورود این ها می شوند خودشان چطور جذب شهرداری شده اند؟

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 11:40
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید