سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری: شهردار اسامی سهم خواهان را به صورت رسمی اعلام کند مطلب ویژه

  • یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 11:25
  • منتشرشده در اخبار سیاسی
  • بازدید 391 بار

به گزارش خبر ساری،سید مسعود مدینه عضو شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه طی نطقی سوالاتی را از عباس رجبی شهردار ساری پرسید.

متن کامل نطق سید مسعود مدینه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر همکاران ارجمند در شورای اسلامی شهر ساری و اصحاب محترم رسانه عرض سلام دارم. هفته نیروی انتظامی را به تمام زحمتکشان این عرصه تبریک عرض می کنم. لازم می دانم نکاتی را عرض کنم.

در جلسه قبل شورا در خصوص شیوه تبدیل نیروهای شاغل در شهرداری و سازمان های تابعه به آقای رجبی تذکر لازم را داده بودم متأسفانه در روزهای اخیر شاهد ادامه این رفتار ناپسند بودیم و بر اساس ماده ۷۳ آیین ‌نامه شورا در راستای ایفای حقوق شهروندان از رئیس محترم شورا به صورت مکتوب خواستم که تذکر کتبی به آقای رجبی داده شود تا حرمت همشهریان و همکاران حفظ شود بر همین مبنا سوال بعدی از جناب آقای رجبی این است که اگر این نیروها مازاد بودند چگونه خواهر شما همچنان در سازمان فرهنگی و اجتماعی مشغول به کار است؟ نکند ایشان دارای ژن برتر است؟ جناب آقای رجبی گر حکم شود که مست گیرند؛ در شهر هرآنچه هست گیرند.

 نکته دوم: اینکه در جلسه شورای کارگری عنوان کردید برای انتخاب افراد در مسئولیت‌ها سفارش کسی را نمی پذیرم اگر اینگونه است چگونه معاون فنی و عمرانی خود را از یک شهر دیگر و نهادی دیگر و بدون هیچ آشنایی قبلی در این سمت منصوب نموده اید. این انتصاب به سفارش چه کسی از بیرون مجموعه مدیریت شهری بوده است؟ دُم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را؟

 نکته سوم: به نقل از آقای رجبی مصاحبه ای منتشر گردید و در آن اعلام شده اعضای شورا سهم خواهی را کنار بگذارند و به آبادانی کهن شهر ساری بپردازند. اگر واقعاً این حرف‌ها از قول شما صحت دارد پیشنهاد اول ما به شما این است که اسامی سهم خواهان را به صورت رسمی اعلام نمایید. اگر نمی توانید، صریحاً از بیان چنین حرف گزافی عذرخواهی کنید در این صورت ریاست محترم شورا در راستای حفظ حرمت این نهاد مردم سالار موظف است که از طریق مراجع ذیربط پیگیر چنین اقدام فاحشی باشد و اگر که انتشار چنین مطلبی از قول شما صحت ندارد، به سرعت نسبت به تکذیب آن اقدام نمایید.

 نکته چهارم: در جایی میزان بدهی‌های شهرداری را عددی بالغ بر هزار و یکصد میلیارد تومان اعلام کردید اولاً آیا میزان بدهی اعلام شده از سوی شما به مفهوم بدهی مرکب است؟ یعنی به عنوان مثال شهرداری ساری به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است و همزمان پیمانکاران هم به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار می باشند آیا شما هر دو بدهی را مبنای محاسبه قرار دادید؟ حال اگر چنین است که از ریاست محترم شورا می خواهم آقای رجبی حداکثر ظرف مدت یک هفته میزان بدهی‌های شهرداری را به صورت تفکیک شده و دقیق با تمامی جزئیات به شورا ارسال نمایند. ثانیاً به یاد بیاوریم که در همین صحن شورا برای دفاع از برنامه‌های خود جهت تصدی سمت شهردار ساری صحبت از امید و آینده پروژه ها به میان آوردید آیا آن روز نمی‌دانستید بدهی شهرداری چقدر است؟ هزار و یکصد میلیارد تومان بدهی عنوان شده برابر با بودجه دو سال شهرداری ساری و سازمان‌های تابعه است شما با بیان این حرف می خواهید بگویید که اگر تا دو سال آینده در راستای وظایف خود و انتظارات مردم از شهرداری عملکرد مشهودی نداشتید، دلیلش هم این بدهی شهرداری است؟

 جناب آقای بیجاربنه؛ گفته‌اید مدیران استانی و شهرستانی برابر ۱۰۰ میلیارد تومان به شهرداری کمک کرده اند اولاً اینکه نامه رسمی لیست ادارات و سازمان ها با جزئیات کمک ریالی آنها به تفکیک به شورا ارسال شود و ثانیاً این کمک ها را منطبق با کدام ردیف های بودجه ای دیده اید؟ همانطور که از بدهی‌های مجموعه شهرداری ساری به نهادهای دولتی و غیردولتی فرمودید میزان مطالبات شهرداری و در واقع میزان حساب بانکی که در حال حاضر در حساب شهرداری ساری موجود است را به اعضای محترم شورا اعلام کنید.

 در آخر هم جناب آقای شمشیربند؛ گویا نامه‌ای از سوی شهرداری در خصوص معرفی مدیران جدید به مجموعه شورای شهر ارسال نموده اند. در جلسه گذشته نامه‌ای را خطاب به حضرتعالی در خصوص مدرک تحصیلی، وضعیت استخدامی، سابقه کاری در شهرداری و مصوبه هیئت مدیره شورای سازمان ها برای پرسنل سازمان ها را خواسته بودم. تاریخ اعلام وصول نامه را از طریق ریاست محترم اداری مجموعه شورا اعلام بفرمایید تا منتظر  پاسخ نامه خودمان باشیم.

مدینه همچنین در بخش پایانی جلسه از انتشار اخبار کذب به نقل از وی در شبکه های اجتماعی به شدت انتقاد کرد و گفت: همه اعضای شورا و اصحاب رسانه شاهد و ناظر بودند که بنده در جلسه هرگز نگفتم چرا شهردار ساری رقم بدهکاری را اعلام کرد بلکه سوالم این بود که آیا این میزان بدهی مرکب محاسبه شده است یا خیر؟ متأسفانه رسانه های کذاب اخبار را به گونه ای دیگر منعکس می کنند که این بار از حق خود می گذرم اما در صورت ادامه این روند از ریاست شورا می خواهم در این زمینه اقدام قانونی نماید. البته باید عنوان کنم که رسانه ها بعنوان رکن چهارم ما در توسعه شهر ساری به حساب می آیند و جایگاه اجتناب ناپذیری دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 14 مهر 1398 ساعت 11:36
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید