رای انتخابات ۱۴۰۰ مانع منطقه آزاد شدن امیر آباد میشود؟ /لاریجانی نیز به صف مخالفین منطقه آزاد امیرآباد پیوست

  • یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 11:22
  • منتشرشده در اخبار سیاسی
  • بازدید 214 بار

 رئیس مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه ایجاد مناطق ویژه و آزاد تجاری تاکید کرد پیشنهاداتی که بار مالی برای دولت داشته باشد، قابل رسیدگی نیست.

بنابر گزارشات میدانی خبرنگار خبر ساری، علی لاریجانی که خود را مهیای انتخابات ریاست جمهوری دوره سیزدهم میکند و بدش نمی آید از بهارستان به سمت پاستور اثاث کشی کند،دوست ندارد رای خود را در مناطقی از مازندران(غرب استان مازندران و شهر بابل) که مخالف منطقه آزاد شدن بندر امیر آباد هستندرا ازدست بدهد.از همین رو وی هم به مخالفین منطقه آزاد تجاری امیرآباد پیوسته و از سوی دیگر دوست ندارد در دولت بعدی که شاید وی سکاندار آن باشد خرج اضافه بر سازمان بر روی دولت بگذارد که با این وضع بد اقتضادی دولت ضرر میکند.

به گزارش خبر ساری، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان در خصوص ایجاد مناطق ویژه و آزاد تجاری گفت: ایجاد هرگونه منطقه آزاد بار مالی دارد و نمایندگان نمی‌توانند در این خصوص پیشنهاداتی ارائه کنند مگر اینکه دولت در لایحه موضوع را مطرح کند بنابراین پیشنهادات اینچنینی در خصوص ایجاد مناطق آزاد قابل طرح نیست و بار مالی دارد.

طبق گزارش خبر ساری در جریان بررسی پیشنهادات نمایندگان علی اصغر یوسف نژاد در طرح پیشنهاد خود برای ایجاد منطقه آزاد تجاری در امیرآباد گفت: در شمال کشور این منطقه ویژه به ۵ کشور آسیای میانه ارتباط دارد و هزار و ۶۰ هکتار در اختیار این منطقه است و هزار هکتار دیگر هم به صورت فریز شده آماده است.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی افزود: امیرآباد از محدود بنادری است که به شبکه ریلی سراسر کشور متصل است و ظرفیت بارگیری و تخلیه توان ۷ هزار و ۵۰۰ تن کالا وجود دارد. این منطقه در نزدیکی دو فرودگاه قرار دارد و توانایی صادرات در آن بالا است لذا خواهشمندم از ظرفیت این منطقه برای افزایش صادرات با ایجاد منطقه آزاد تجاری استفاده شود.

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور تصریح کرد: ایجاد منطقه آزاد تجاری امیرآباد می‌تواند از واردات بی‌رویه جلوگیری کرده و صادرات را افزایش دهد. /میزان

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 11:37
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید