شهردار ساري پس از بازديد از گلخانه شهرداري:مركز استان مازندران را به يك گلخانه با شكوه تبديل مي كنيم

شهردار و تعدادي از اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري و جمعي از معاونان و مديران سازمان هاي تابعه شهرداري مركز مازندران از گلخانه سازمان پاركها و فضاي سبز بازديد كردند .

به گزارش خبر ساری و به نقل از مركز امور رسانه شهرداري ساري، مهندس زارع مديرعامل ساعي سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري مركز مازندران ضمن عرض خير مقدم طي گزارشي با اشاره به فضاي يك و سه دهم هكتاري اين گلخانه گفت : با توجه به فضاي مناسب و پر طراوتي كه گلخانه دارد موفق شديم طي سيزده ماه اخير به پرورش و توليد انواع گلهاي گلخانه اي بپردازيم و با بهره از تاكتيك هاي مناسب و قوي كمبود امكانات را آنچنان بي اثر نماييم كه فقط در اين مدت كوتاه بيش از ده ميليارد ريال آورده داشته باشيم و هزينه خريد را به صفر برسانيم . وي آنگاه با دعوت از بازديدكنندگان براي حضور در محوطه توليد گل هاي فصلي و گياهان دائمي به توضيح در مورد اين محدوده پرداخت و افزود : در اين فضاي محدود و فشرده موفق شديم آنقدر توليدات خود را بالا ببريم كه ميزان خريد را به كمترين حد ممكن برسانيم .

در بخش ديگري از اين بازديد محوطه نگهداري از اصله هاي بومي و جنگلي مورد توجه قرار گرفت و مدير عامل سازمان پارك ها و فضاي سبز در اين خصوص خاطرنشان كرد : اكنون در اين محوطه پنج هزار اصله نارنج و پنج هزار اصله گياه جنگلي و بومي نگهداري مي شود كه اين ميزان اصله در كمتر جاي استان نگهداري مي گردد . وي سپس به دو طرح بزرگ اين سازمان اشاره كرد و تأكيد نمود : در نظر داريم در آينده اي نه چندان دور در يك فضاي بي نظير هم نمايشگاه دائمي ايجاد كنيم و هم فروشگاه گل و گياه تا بتوانيم ضمن كسب درآمد حتي نياز فروشگاههاي گل ساري را هم برطرف سازيم .

به گزارش خبر ساری، در پايان اين بازديد كه بشدت مورد توجه قرار گرفت مهدي عبوري در مصاحبه اي با تقدير از مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز و همكاران وي گفت : يكي از برنامه هاي حتمي و قطعي شهرداري اين است كه ساري را به يك گلخانه عظيم و با شكوه مبدل كنيم . وي با مورد توجه قرار دادن تأثير روحي و رواني گل و گياه بر شهروندان افزود : هيچ چيز زيباتر از اين نيست كه شهروندان وقتي از خانه بيرون مي آيند چشم در چشم گل و گياه بدوزند و روح خود را با لطافت گلها در هم بياميزند . به همين دليل براي اولين بار در تاريخ اين شهر امسال تابستان ساري پر از گل و گياه بود حال آنكه كمتر اتفاق مي افتد كه در فصل گرم تابستان بتوان شهر را با گل و گياه مزين ساخت اما سازمان پارك ها و فضاي سبز شهرداري ساري كه اينك متكي بر تخصص و تجربه است تابستان هم مانند بهار مركز مازندران را گلباران كرد .

گزارش تصویری این بازدید را در ادامه مشاهده می کنید:

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
  • آخرین ویرایش در شنبه, 22 آبان 1395 ساعت 09:23
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید