پروژه احداث زیرگذر شهید سید مصطفی علمدار کلید خورد

  • چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 07:04
  • منتشرشده در اخبار عمرانی
  • بازدید 663 بار

جلسه بررسی مشکلات و راهکارهای ترافیکی ، اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح و زیرگذر شهید سید مصطفی علمدار (میدان هلال احمر) در شهرداری منطقه برگزار شد .


به گزارش خبر ساری ؛ این جلسه با حضور عباس رشیدی معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری ، احمد گوران مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک ، سرهنگ حسینی جانشین راهنمایی و رانندگی شهرستان ، مهدی کرمی معاون فنی و خدمات شهری منطقه یک و جمعی از مشاورین و مسئولین شهرداری برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه مسائلی از قبیل جابجایی تأسیسات مورد نیاز، هدایت ترافیکی خودروها و هماهنگی کلیه ادارات خدمات رسان با شهرداری در اجرای این پروژه مورد بررسی قرار گرفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری گفت: رفع معضل ترافیک شهر ساری و تسهیل در رفت وآمد وسائل نقلیه یکی از مهمترین دغدغه های شهرداری است.

رشیدی اظهار داشت : مدیریت شهری مصمم است با احداث زیرگذر شهیدسیدمصطفی علمدار ، تردد در این تقاطع پر ترافیک را برای مسافران و شهروندان ساروی تسهیل کند.
وی گفت : از پیمانکار پروژه نیز خواسته شده تا ضمن سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ، مسائل فنی را به خوبی رعایت کرده و طبق نقشه ، عملیات را به پیش ببرد.
معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری با اشاره به اینکه نقشه های اجرایی پروژه تقاطع غیر هم سطح (زیرگذر)شهید سیدمصطفی علمدار (میدان هلال احمر) مورد مطالعه و بررسی و در دستور کار این واحد قرار گرفته است گفت : هدایت ترافیکی پروژه زیرگذر شهید سیدمصطفی علمدار میدان هلال احمر باید مطابق نقشه ارائه شده صورت پذیرد و شهرداری منطقه یک نسبت به ترمیم و آسفالت و اصلاح مسیر در اسرع وقت اقدام نماید.

وی از سازمان حمل و نقل و ترافیک خواست تا در اسرع وقت نسبت به معرفی و اطلاع رسانی مسیرهای فرعی مشخص شده به شهروندان و مسافران اقدامات لازم را بعمل آورد .
عباس رشیدی در پایان از ادارات خدمات رسان در این خصوص که همکاری شایانی را با شهرداری داشته اند تقدیر و تشکر نمود.
سپس احمد گوران مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک جهت روان سازی ترافیک در زمان اجرای پروژه پیشنهاداتی را در خصوص مسیرهای فرعی مورد استفاده و دسترسی شهروندان طبق نقشه ارائه نمودند.
گوران بیان کرد: قدیمی بودن بافت شهر، کم عرض بودن معابر، ازدیاد وسایل نقلیه در محدوده احداث پروژه زیر گذر شهید علمدار باعث معضلات جدی ترافیکی درآن محدوده خواهد شد لذا سازمان حمل و نقل و ترافیک با همکاری و راهنمایی و رانندگی به ناچار برای کنترل ترافیک نسبت به جانمایی تابلوها در نقاط مختلف اقدام می‌کند.
گوران خاطرنشان کرد: نصب دوربین‎های ترافیکی درمحل اجرای پروژه‎ زیرگذر میدان هلال احمر، نصب تابلوها و چراغ‎های راهنمایی در محدوده فوق با هماهنگی و مشورت پلیس راهور شهرستان انجام می‎شودکه این نشان ازهماهنگی بیشتر و بهتراین دو نهاد از گذشته می باشد.

در ادامه جلسه حسینی جانشین رئیس پلیس راهور شهرستان اظهار داشت : شهرداری‎ها از جمله نهادهایی هستند که ارتباط تنگاتنگی در خصوص مسائل شهری و انضباط ترافیکی دارد .
وی ادامه داد : در مرکز استان نیز به دلیل گستردگی وسیع و خاصیت ویژه بافت شهری، برای آنکه در حوزه مدیریت شهری و بخصوص ترافیکی مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود نیاز است پلیس راهور و شهرداری ساری هماهنگی خوب و تعامل مناسبی داشته باشند.

حسینی تأکید کرد : وسعت فعالیت‎های شبانه‎روزی شهرداری‎ها بویژه شهرداری ساری و همکاری 24 ساعته این نهاد با پلیس راهور جای تقدیر دارد و شاید بتوان این دو نهاد بسیار فعال را در برخی از حوزه‎ها همکار دانست.
وی با بیان اینکه در زمان اجرای پروژه فوق یه اکیپ در مکانهای مد نظر ساماندهی خواهد شد گفت: برای مثال بهره‎برداری از پروژه میدان هلال احمر تاثیر بسیار زیادی در ترافیک ساری داشته که اگر این نوع پروژه‎ها در شهرهای دیگر استان نیز که دارای اهمیت ترافیکی بسیار بالایی است اجرا شود، پلیس نیز بهتر می‎تواند در این حوزه مدیریت‎ها ابتکاری را انجام دهد.

در ادامه جلسه معاونت فنی و خدمات شهری منطقه با بیان اینکه خاکبرداری زیر گذر شهید سیدمصطفی علمدار از اقداماتی است که در خصوص این پروژه صورت گرفته است عنوان کرد :  اجرا و انحراف معارضات تاسیساتی از جمله آب ، گاز ، فاضلاب و برق از اقداماتی است که در خصوص پروژه زیرگذرشهید سیدمصطفی علمدار میدان هلال احمر در حال اجرا است.
کرمی با بیان اینکه ما مسئولیت و وظیفه درقبال امنیت شهروندان داریم، اظهار داشت : نمی شود برای بازگشایی این مسیر عجله داشت و باید با دقت و توجه زیاد این فعالیت عمرانی صورت بگیرد.

DSC 0871DSC 0873DSC 0874DSC 0902DSC 0940

این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 ساعت 07:14
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید