عمليات احداث ميدان بزرگ رودكي به روایت تصویر

  • سه شنبه, 07 دی 1395 ساعت 11:01
  • منتشرشده در اخبار عمرانی
  • بازدید 1491 بار

معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری با اعلام استمرار مناسب‌سازی ترافیک ساری از عملیات احداث میدان بزرگی در تقاطع رودکی(شهبند) و امیرمازندرانی خبر داد.

به گزارش خبر ساری و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری ساری، عباس رشیدی اظهار داشت: با توجه به ضرورت روان‌سازی ترافیک در شهری که می‌کوشد تا قطب بزرگ گردشگری تلقی شود در چهار سال گذشته اقدامات سازنده‌ای مانند احداث روگذر، زیرگذر، میدان، معابر جدید و اصلاح هندسی انجام شد که نقش موثری در مناسب‌سازی ترافیک داشت.

وی افزود: محور بلوار امیر مازندرانی یکی از شریان‌های اصلی در تقاطع با خیابان رودکی به علت حجم سنگین ترافیک همواره مورد توجه معاونت فنی و عمرانی بود و ما نیز جهت برطرف کردن این معضل مطالعات بسیاری انجام دادیم.

رشیدی گفت: از میان گزینه‌هایی مانند احداث روگذر، زیرگذر ومیدان به این نتیجه رسیدیم که موثرترین راه احداث میدان است به همین دلیل فاز مطالعاتی آن را توسط یکی از گروه‌های مهندسین مشاور انجام دادیم و اکنون آماده اجرای آن در این تقاطع پر ترافیک هستیم.

آغاز کاشت گل‌های بهاره

سازمان  پارکها و فضای سبز شهرداری ساری با انجام عملیات بازپیرایی فضای سبز میادین مهم شهر از جمله میدان امام خمینی (ره)، شهید قاسمی، طبرستان و پلیس همچنین کاشت گل‌های فصلی بهاره، انتقال و کاشت درختان چند ساله مانند داغداغان و زیتون جهت حفظ و ادامه حیات این میراث طبیعی شهر و نیز کاشت درختان بومی جنگلی در سطح شهر به استقبال فصل زیبای بهار می رود.

این سازمان هر روزه در جهت حفظ و گسترش فضای سبز شهری و نیز زیباتر شدن سیمای شهری تلاش می‌کند.

ضمن آنکه هر ساله با نزدیک شدن به فصل درختکاری، نهضت کاشت درختان با رویکرد درختان بومی جنگلی مازندران را آغاز می‌کند.

احداث 8 دوربرگردان در ساری

حبیب باقری مدیر دفتر فنی شهرداری ساری گفت: از سال  83که برای اولین بار در ایران دور برگردان احداث شد تا 91 فقط یک دوربرگردان در ساری ایجاد شد حال آنکه فقط در سالهای 93 تا 95 شهرداری ساری موفق به احداث 8 دوربرگردان شد.

وی افزود: علاوه بر آنکه ساخت دوربرگردان نسبت به دیگر ابزارهای مناسب سازی ترافیک مانند روگذر و زیرگذر بسیار ارزانتر تمام می‌شود و نیز در کاهش مصرف سوخت مصرفی خودروها بشدت اثرگذار است موجب ایمن بودن تردد نسبت به تقاطع‌ها، و کاهش زمان سفر نیز می‌شود بویژه آنکه از لحاظ روانی و پیشگیری از خستگی و پرخاشگری رانندگان هم نقش مهمی ایفا می کند.

باقری به تفاوت‌های آشکار دوربرگردان با بریدگی‌های بلوارها و جاده‌ها پرداخت و افزود: افزایش طول ایمنی برای خودروهای در حال گردش با استفاده از ایجاد حفاظ گارد ریلی یا بتنی و تعریض مسیر مخالف آنچنان فاصله ای میان دوربرگردان و بریدگی ایجاد کرده است که اساساً قابل مقایسه نیستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
  • آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 دی 1395 ساعت 11:06
  • اندازه قلم
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

    ostandari

    farmandari

    ecity

فید خوراک

HTML 5شما میتوانید با استفاده از RSS ما به جدیدترین خبرها در وب سایت خود دسترسی داشته باشید